הביטחוניסטים הצדיעו לשגריר לשעבר פרידמן

תנועת הביטחוניסטים אירחה את שגריר ארה"ב היוצא דיוויד פרידמן באירוע הצדעה והוקרה בעיר דוד בירושלים.

באירוע השתתפו יועציו של השגריר היוצא הרב אריה לייטסטון ודיוויד מילשטיין, האלופים במיל' ג'רי גרשון וגרשון הכהן, התא"לים במיל' אמיר אביבי - מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים, הראל כנפו, נתי כהן - לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, ויוסי קופרווסר - לשעבר מנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים ומאיר ליוש, דובר תנועת הביטחוניסטים.

במהלך האירוע הוענק לשגריר היוצא שי: תעודת "שותפות" לקראת שנת השמיטה בעץ בכרם באיזור חברון. התעודה ניתנה כאות הוקרה לתרומתו האדירה של השגריר פרידמן לריבונות ישראל בארצו ולחלקו בהכרת ארה"ב בזכויותיה של ישראל ביהודה ושומרון.

האלוף במיל' ג'רי גרשון, חבר הועד המנהל של תנועת הביטחוניסטים הסביר לערוץ 7: "ב-4 השנים האחרונות קרה שינוי פרדיגמה. הסכמי אוסלו הגדירו מציאות אחת לפיה אנחנו צריכים לתת ולתת, והצד השני יספק לנו "ביטחון".

"הממשל בו דייויד פרידמן היה שגריר ארה"ב בישראל שינה את הפרדיגמה", אמר גרשון, "והשגריר הזה, עבד 24/7 כדי שהאינטרסים הביטחוניים של ישראל, ימולאו בצורה הטובה ביותר. אנחנו כאן הערב כדי להעריך את פועלו של השגריר הטוב ביותר שהיה כאן."

לשאלת כתב ערוץ 7, האם הוא דואג מהממשל הבא אמר גרשון "אם יש כאן מנהיגות, היא תקבע את גורלנו. לא ממשלים שונים, ולא מדינות אירופה. מדינת ישראל היא תקבע את גורלה בידיה."