אדם ישר דרך עם כיפה וזקן וגרון מוחזק על ידי שי ניצן. אביחי מנדלבליט
אדם ישר דרך עם כיפה וזקן וגרון מוחזק על ידי שי ניצן. אביחי מנדלבליט צילום: משה ביטון

טוב, די, מיצינו. בסדר, גיליתם שהשבת קוראים את פרשת משפטים ושחלפה שנה מאז שהמשטרה עצרה בשבת עורכת דין דתייה שבדרכה לבית הכנסת פגשה את היועץ המשפטי לממשלה וסיננה כלפיו "פרשת משפטים, בושה", וכל השבוע הרצתם בדיחות על מנדלבליט שבישיבת הממשלה שכח לשים את הזום בהשתק ושמעו אותו אומר שהוא נתן לבני גנץ חוות דעת שנועלת את נתניהו.

אז בסדר. צחקנו, נהנינו, עכשיו מספיק. הרי מנדלבליט עצמו הכחיש שהוא נתן למשטרה הוראה לעצור את שכנתו הסוררת, ועוד בשבת, והרי לא יעלה על הדעת שיהודי חובש כיפה יעשה דבר שכזה, כמו שלא יעלה על הדעת שבמדינה דמוקרטית יעצרו אישה רק בגלל שהעירה ברחוב ליועץ המשפטי לממשלה. או שישלחו פעילה חברתית מדרום תל אביב למעצר בית ללא הגבלת זמן בגלל גרפיטי מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון. די, נו, הרי לא ייתכן דבר כזה במדינה דמוקרטית, ועוד כשהיועץ המשפטי הוא אדם ישר דרך עם כיפה וזקן וגרון מוחזק על ידי שי ניצן.

כך שברור שידו של אביחי מנדלבליט לא הייתה במעל. החצופה אמרה לו "פרשת משפטים בושה" והוא לא הגיב, ממש כמידת הנעלבים ואינם עולבים, שומעים חרפתם ואינם מורים למשטרה לעצור את משמיעת הביקורת, ועוד בשבת. איך המשטרה ידעה לעצור את הגברת? במופלא ממך אל תחקור, חקירות זה התפקיד של המשטרה, לא שלנו. תפקידנו להשפיל את ראשינו בהכנעה ולשמוח שזכינו לשוטרים בעלי רוח הקודש שאומרת להם לעצור את המנוולת בלי שום מעורבות של מנדלבליט, העניו מכל יועמ"ש. אז באמת, תפסיקו כבר עם הפרשת משפטים בושה שלכם. מי שמותח ביקורת על היועץ המשפטי כמותח ביקורת על השכינה, כי היועמ"ש הוא בבחינת יוסף הצדיק. שהרי יוסף עצמו אמר אני יוסף העוד אביחי, ואביחי עצמו עושה דברה של המלכה אסתר, שכולה חיוּת ומלכות ולהרהר אחריה אין זכות. והרי הדבר רמוז ממש בשם יועמ"ש, יו־עמש, שנאמר ברוך ה' יום יום יעמוש לנו. מכאן שדברי היועמ"ש כדברי אלוקים חיים, כנאמר בפרשת השבוע, פרשת משפטים בושה: א-לוהים לא תקלל ומנדלבליט בעמך לא תאוֹר.

אז כל אלה שמתמרמרים שלשמאלנים מותר לקלל חופשי את מנדלבליט וגם לחסום לו את הגישה לבית הכנסת, ולימנים אסור אפילו לדבר איתו, באמת שיתביישו להם. תפקידו של היועץ המשפטי לממשלה הוא להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה באשר הוא, וממש לא משנה אם יש או אין לכך ראיות מוצקות. כל ראש ממשלה הוא בחזקת אויב העם ואם יש לו בעיה עם זה שיבוא לבית המשפט וינסה להוכיח אחרת. כך שכל עוד היועץ מתמהמה במילוי תפקידו, חובה על כולנו להתגייס כאיש אחד ולמרר את חייו ואת חיי שכניו. אבל מהרגע שהגיש את כתב האישום עלינו לשבח את מערכת המשפט שלנו הפועלת נגד נתניהו בלב פתוח ובנפש חפצה. באמת בושה שאתם לא מבינים את זה דווקא עכשיו, ערב שבת פרשת משפטים.

לכן, באמת, תפסיקו. הוא לא הורה לעצור אותה והיא לא נעצרה, ואם היא נעצרה זה לא היה בשבת, ואם זה היה בשבת זה לא היה בגללו, ואם זה היה בגללו זה הגיע לה. קודם כול, למה היא בכלל יצאה מהבית. ואם יצאה, באיזו זכות היא הרשתה לעצמה ללכת על אותה מדרכה עם היועץ המשפטי לממשלה. ואם הלכה, מי התיר לה לפנות אליו. ואם פנתה, למה לא הסתפקה במילים ודחפה לו דווקא משפטים. בושה. שתגיד תודה שלא שמו אותה במעצר בית לנצח כמו את שפי פז. המדינה הזאת היא מדינת חוק, וצדק, ושוויון. מפגינה שקוראת לשוטר "פיצי" בצומת שילה תיעצר באלימות וגם תזומן אחר כך לחקירה, בדיוק כמו המפגינים שבמוצ"ש האחרון בבלפור קראו לשוטרת מג"ב בשמות שאסור לכתוב בעיתון, ובתגובה התבקשו בנימוס להפסיק כי זה ממש לא יפה להתנהג ככה. דין אחד לכולם.

בקיצור, הגברת מפתח תקווה צריכה להודות למנדלבליט שלימד אותה ואותנו לקח, למרות שהוא לא עשה כלום. אתם הרי לא באמת מאמינים שיהודי חובש כיפה יעשה דבר כזה, ועוד בשבת. אז די, מספיק כבר עם התלונות האלה כל הזמן. תשתקו ותצדיעו. באמת, פרשת משפטים, בושה.

כיצד נילחם בקורונה

תוכנית נתניהו למיגור הקורונה: חיסונים, הרבה, ומהר.

תוכנית ליברמן: כל מה שביבי יגיד, רק הפוך.

תוכנית בני גנץ: נעבור את אחוז החסימה ונראה כבר.

תוכנית גדעון סער: לא צריך תוכנית, יפעת שאשא־ביטון תגיד לנו מה לעשות.

תוכנית יאיר לפיד: נפיל את נתניהו, הקורונה כבר תלך יחד איתו.

תוכנית מרב מיכאלי: משא ומתן עם אבו־מאזן.

תוכנית השמאל הקיצוני: זאת שפעת. לך.

תוכנית נפתלי בנט: נעשה המון בדיקות וכל אזרח ייבדק, אבל רק מרצונו החופשי. במקביל נפריד בין ערים ירוקות לערים אדומות, ותושב עיר אדומה שייתפס בעיר ירוקה ילך לכלא, אבל רק מרצונו החופשי. את כל זה נכפיל אקספוננציאלית, נעלה בחזקה ונחלק בטנגנס, ואז הקורונה תמוגר סופית בתוך שבוע. אבל רק מרצונה החופשי.

תוכנית הציבור הישראלי: יאללה תפתחו הכול, נחנקנו. למה מה כבר יכול להשתבש.

פליק־פלאק באוויר

"ראית?"

"תקשיב, זה היה מדהים. איזו אתלטיות, איך הם קופצים מצד לצד..."

"ואיזה כוח רצון, איזו גמישות, אילו שרירים..."

"כל העניין שם זה הפגנת שרירים אחת גדולה, לא?"

"כן, אבל זה תמיד נראה כאילו הם ממש תלויים באוויר".

"זה לא ייאמן. אתה חושב שזהו, הפעם הם נופלים, וכל פעם הם פתאום עושים פליק־פלאק באוויר ונוחתים איכשהו על הרגליים".

"צריך בשביל זה עצבים מברזל".

"והמון כיפופי ידיים. טוב, ככה זה בפוליטיקה".

"מה הקשר של נינג'ה ישראל לפוליטיקה?"

"אה, התכוונת לנינג'ה ישראל?"

"למה על מה אתה דיברת?"

"על הבית היהודי".

לתגובות:dvirbe7@gmail.com