"למצות את הדין עם הפורעים הפלסטינים"

פורעים פלסטינים הרסו שטחי מרעה, בעל החווה: מדובר בנזק של 10,000 ש"ח. חוננו: "לעשות הכל על מנת למצות את הדין עם הפורעים".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשפ"א

ידידיה טליה, בעל חווה חקלאית בדרום הר חברון, דורש למצות את הדין עם הפורעים הפלסטינים שלאור יום הסבו נזק רב לחווה שלו.

הפלסטינים הגיעו לפני כחודש בליווי פעילי שמאל לשטחי המרעה שלו, חרשו אדמה ופגעו בגדר שבנה. שווי הנזק לדבריו הוא 10,000 ש"ח.

"בערך בשעה 9 בבוקר שמענו בחווה מלא רעש של טרקטורים", סיפר טליה. "הגענו לשטח וראינו פעילי שמאל ופלסטינים מושכים את הגדר. מטרת הגדר ביום יום היא להגן על הצאן והמרעה, גם שלא יברחו וגם מפני תנים. כתוצאה מהמעשים שלהם נגרם נזק ל-2 ק"מ של הגדר, ומבחינה כלכלית הנזק מוערך סביב 10,000 שקל של ימי עבודה, חומר גלם ועוד".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה אל אגף חקירות מרחבי חברון במשטרת ישראל בבקשה למיצוי חקירה והעמדה לדין של הפורעים הערבים שהרסו את שטחי המרעה. "בתאריך 2/1/2021 הגיעו חבורת פורעים ערבים ואנרכיסטים לשטחי המרעה והחקלאות של מרשי והחלו לבצע הרס רב של גדרות התוחמות את שטחו", תיאר.

"מרשי צילם חלק מהפורעים הגיש תלונה על כך ואף העביר לידי המשטרה את תמונות הפורעים", הוסיף. "התמונות מתעדות את הפורעים הרבים שהגיעו עם טרקטור שעלה על חלק מהגדר ואת ההרס של הגדר".

חשוב לציין כי טליה מחזיק בידיו הרשאה חוקית מאת המנהל האזרחי על כל שטחי החקלאות.

בתוך כך עצרו כוחות צה"ל את אחד הפורעים. בעקבות מעצרו ביקש עו"ד בלייכר לחקור את העניין בחומרה וכן לעצור את שאר הפורעים. "אבקש למצות את החקירה ולהביא למעצר של פורעים נוספים", כתב. "אבקש לעשות הכל על מנת למצות את הדין עם הפורעים, שכן מעשיהם נועדו להשליט טרור ופחד כלפי חקלאים ישראלים אשר מחזיקים ושומרים על אדמות המדינה".