אל״ם שגיא ברוך
אל״ם שגיא ברוך צילום: דובר צה"ל

נורית גלרון, בשיר ״כולנו זקוקים לחסד״, שרה את המילים האלמותיות: "כולנו רוצים לתת, רק מעטים יודעים איך". בערב הוקרה מיוחד, שחל היום בשבילכם ולמענכם, על פועלכם בעת האחרונה, אני רוצה להודות לנורית גלרון על מילותיה.

החברה הישראלית הוכיחה השנה כי קיימות בה הערבות ההדדית, הסולידריות והרצון לתת. אתם, משרתים יקרים, ההוכחה לאלו שיודעים גם איך.

בשנה האחרונה התבקשנו לסייע לאזרחי מדינת ישראל בהתמודדות מול נגיף הקורונה. במשימה זו פעלו כלל כוחות המחוז, בסדיר ובמילואים, יחד עם שותפים רבים במרחב האזרחי.

קשה לדמיין איך אנו בפיקוד העורף היינו עומדים במשימת הקורונה ללא משרתי המחוז במילואים ובסדיר, העושים לילות כימים, וללא תמיכתן של המשפחות ששמות את העורף במרכז.

אתם, המשרתים, נמצאים בכל מקום- במסעות הסברה, בתחנות הדיגום, בדיור המוגן ובבתי החולים, בניידות החיסון ובחלוקת המזון. בכל יום, בכל חג, בכל שבת ובכל מזג אוויר, דואגים ללא הפסק לחוסנו של העורף ומעניקים לו מעוצמתכם ומהאמונה שבכם.

בעוד כמה ימים יחל ראש חודש ניסן. בתקופה זו, עצי הפרי מתחילים לפרוח, ועליהם נהוג לברך את ברכת האילנות - "שלא חיסר בעולמו כלום, וברא בו בריות טובות ואילנות טובות ליהנות בהם בני אדם.״

כשאני מסתכל עליכם, האילנות היציבים של העורף, שלא נשברים גם כשהסופה חזקה, הממשיכים לעמוד יציב על מנת לתת חוסן- אני מברך בליבי עליכם, אנשים טובים וחזקים, שמבינים שמהותם הוא להיות שם תמיד עבור אזרחי מדינת ישראל.

מעריך אתכם ומוקיר תודה,
אל״ם שגיא ברוך
מפקד מחוז דרום בפיקוד העורף