האם החפצים שלכם נמצאים במקום בטוח
האם החפצים שלכם נמצאים במקום בטוח צילום: Pixabay

כאשר אנחנו מבצעים מעבר דירה, ברצוננו להיות סמוכים ובטוחים שהכול יעבור בשלום: שנצא בזמן מהחוזה הישן בצורה חלקה וללא עיכובים, שהשיפוצים יסתיימו עד מהרה בדירה החדשה ושכל הרהיטים ייכנסו כמו שצריך למקום מחייתנו החדש.

אבל לא פעם מתרחשים דברים צפויים שמעכבים את המעבר לדירה, דוגמת חוזה שלא הובן כהלכה או אנשי מקצוע שלא סיימו את העבודה על מקום משכנכם החדש ואתם עדיין מחכים שיחברו את הדירה לחשמל ויצבעו אותה. וכך אנחנו מגלים קצת מאוחר מדיי שעלינו למצוא פתרון דחוף לחפצים שברשותנו.

בימינו ישנו פתרון מתאים בדמות מחסנים המיועדים לאחסון תכולת דירה, וכל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא לבחור את המחסנים המתאימים לנו. לפיכך, יש צורך לבדוק כמה דברים לפני שבוחרים מחסן.

איכות היא שם המשחק – איזה מחסן אנחנו מקבלים?

כשאנו מחפשים פתרון לחפצים שלנו, אין מקום לפשרות. לא אחת מדובר בחפצים רגישים כמו מחשבים או מוצרי חשמל וכן ברהיטים וספות שעלו לנו אלפי שקלים. לפיכך, אנחנו צריכים לוודא שהמחסן שבו נאחסן את תכולת הדירה הוא אכן איכותי. האיכות מתבטאת בכמה פרמטרים:

האם החפצים שלכם נמצאים במקום בטוח?

מבין הדברים הראשונים שאתם צריכים לבדוק כאשר בוחרים מחסן לתכולת דירה הוא קיומה של מערכת אבטחה. דירה שתכולתה עולה כמה אלפי שקלים טובים צריכה להיות מאובטחת מכל צד, וזה אומר מנעולים חזקים, מצלמות אבטחה ואזעקות במקרה הצורך. חשוב ללמוד על כל אמצעי האבטחה הקיימים בחברה, כדי לוודא שגם הפריטים היקרים ביותר יכולים להיות מאובטחים כראוי.

האם יש ביטוח?

חברת אחסון תכולת דירה שמכבדת את עצמה מציעה לכם ביטוח מפני גרימת נזקים לחפצים. כמובן, אם מדובר במחסן איכותי באמת ואם דאגתם להכין את החפצים לקראת האחסון, אין מקום לדאגות. ועדיין, טוב שיהיה לכם גם ביטוח כדי שתוכלו לנהל את חיי השגרה שלכם מבלי לדאוג יותר מדיי לחפצים השוכנים להם היטב במקום בטוח. מעבר לכך, בחברת אחסון איכותית אחראיים על החפצים שלכם ודואגים שלא יקרה להם דבר. לפיכך, בעת החתימה על החוזה עם החברה, כדאי לראות את תעודת הביטוח ואפילו לצלם אותה לכל מקרה.

האם מדובר במחסן נקי?

ניקיון חשוב לשמירה על החפצים. אינכם רוצים לאחסן את החפצים שלכם במחסן מאובק שרק יגרום נזק למוצרי החשמל ולשאר הדברים. לפיכך, כדאי לקפוץ פיזית למחסן כדי לראות כיצד הוא מתוחזק. בחברה מקצועית מקפידים על כל פרט, ודואגים לשמירה על הניקיון מכל כיוון. תוכלו לשאול את הצוות כל כמה זמן מנקים את המחסנים, וגם להכין את החפצים שלכם לקראת אחסון בטוח כשהם עטופים בבד ובניילון. מומלץ במיוחד לעטוף פריטים רגישים כמו מוצרי חשמל, כדי שהאבק לא יחדור אליהם ולא יהרוס אותם. אמנם במחסן שמור אין הרבה אבק, אך לא כדאי להסתכן. כמו כן, אם יש לכם רהיטים מעץ, כדאי לשאול את בעלי המחסן אם המחסנים שלהם מאובטחים מבני מזיקים כמו טרמיטים או חולדות, ולוודא שהם אינם יכולים לחדור ולפגוע בחפצים שלכם.

אדיבות השירות

בין אם אתם מעוניינים לאחסן את החפצים שלכם לטווח הקצר ובין אם לטווח הארוך, היחס שלכם עם הצוות חשוב מעין כמותו. תוכלו לראות אם יש כימיה טובה ביניכם כבר בשיחה הראשונה עם הנציגים, ולעבור הלאה לבחינת הפרטים הטכניים ולביקור במחסן. הנציגים יוכלו להסביר לכם יותר על המחסנים, ולהתאים לכם את המחסן הטוב ביותר מבחינת מספר החפצים וגודלם. אחרי הכול, הרי לא תרצו לשלם יותר מדיי למחסן שהוא גדול הרבה מעבר למה שאתם צריכים. כך, בייחוד אם אתם מתכוונים להשתמש בשירותי אחסון לטווח ארוך, חשוב לכם לשמור על קשר עם החברה אחת לשבוע לפחות, ולדעת שיש עם מי לדבר כאשר יש לכם בקשה או שאלה.

האם יש שעות פתיחה נוחות?

ברגע שאתם מקבלים את המפתחות למחסן, אתם רשאים להגיע אליו כדי להוציא ממנו חפצים או להכניס חפצים. לפיכך, חשוב לבחון את שעות הפתיחה של כל מחסן. האם מדובר בשעות פתיחה נוחות המאפשרות לכם גישה למחסן גם אחרי שעות העבודה? ברגע שאתם יודעים מראש מהן שעות הפתיחה והסגירה, תוכלו לתכנן את הזמן שלכם בהתאם, וגם את המעבר עצמו לדירה החדשה.

מהי מדיניות הכניסה והיציאה של המחסן?

כאשר אתם באים לחתום על החוזה מול חברת אחסון התכולה, כדאי לברר כמה דברים חשובים. לדוגמה, חשוב לברר אם אתם משלמים קנס במקרה שבו החלטתם לצאת לפני הזמן. כך למשל, אם השיפוצניקים הודיעו לכם שהדירה שלכם כבר מוכנה, ייתכן שישתלם לכם יותר להמשיך ולאחסן את החפצים לפני שאתם עוברים סופית. דבר שני, כדאי לבדוק אם אתם צריכים לשלם יותר אם החלטתם להביא פריטים מסוימים ברגע האחרון, או אם אתם מעוניינים לעבור מחדר אחד למשנהו כי גיליתם שהחדר גדול מאוד, או לחלופין קטן מאוד. כדאי גם לברר אילו התחייבויות נוספות קיימות, מה עושים אם קיימת הפרה של חוזה ובאילו מקרים אתם עלולים לשלם קנס. אם תדעו לברר את כל הדברים האלה מראש, תוכלו לחסוך לעצמכם טרחה רבה וגם הוצאות בלתי צפויות.

בודקים את המחסן עד הסוף

כפי שהוזכר מקודם, על מנת למצוא את חברת האחסון המתאימה ביותר, חשוב להגיע למחסן פיזית, אין תחליף לפעולה זו. אבל אם עומדות בפניכם כמה אפשרויות או אם יש לכם שבוע לחוץ במיוחד, ניתן גם לבחון תמונות מרשתות חברתיות או לבקש מהנציגים שישלחו לכם תמונות עדכניות. כך לפחות יהיה לכם מושג לאיזה מחסן אתם עומדים להכניס את החפצים. אחרי שעברתם את שלב התמונות, כדאי לעבור לשלב השיחה הטלפונית, הפגישה האישית ובחינת טיב המחסנים.

בשיתוף אתר משרות