דני דנון לג'ו ביידן: תתקשר לנתניהו, הנה המספר

שגריר ישראל באו''ם לשעבר צייץ את מספר הטלפון של משרד ראש הממשלה. "אולי הגיע הזמן להתקשר למנהיג בעלת הברית הקרובה ביותר שלך?"

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשפ"א

דני דנון לג'ו ביידן: תתקשר לנתניהו, הנה המספר-ערוץ 7
נתניהו וביידן בעבר
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

שגריר ישראל באו''ם לשעבר, דני דנון, מתקשה לקבל את העובדה שנשיא ארה"ב ג'ו ביידן לא שוחח בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו מאז שנכנס לבית הלבן בחודש שעבר.

בציוץ בטוויטר פנה דנון לנשיא האמריקני: ''ג'ו ביידן, התקשרת למנהיגי העולם ממקסיקו, קנדה, דרום קוריאה, אוסטרליה, יפן, גרמניה, צרפת, הודו, בריטניה, קנדה ורוסיה, אולי הגיע הזמן להתקשר למנהיג של ישראל, בעלת הברית הקרובה ביותר של ארצות הברית?".

ליתר ביטחון, דנון צירף את מספר הטלפון של משרד ראש הממשלה בירושלים: "972-2-6705555".

לא כולם אהבו את הציוץ. העובדה שבכיר לשעבר בליכוד ומי שכיהן כשגריר ישראל באו''ם מפרסם קריאה כזו, עלולה להביך את ראש הממשלה ואפילו להעיב על היחסים בין שני המנהיגים.

העיתונאי שמעון ריקלין הציע לדנון ''תמחק את זה'', והזמר אביב גפן הגיב בציניות: ''תוסיף אפס אפס לפני המספר כי הוא מתקשר מאמריקה''.

בשבוע שעבר נשאלה דוברת הבית הלבן ג'ן סאקי מדוע נשיא ארה"ב ג'ו ביידן עדיין לא שוחח בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. סאקי השיבה: "אני לא יודעת אם זה מפתיע שפחות משבועיים מרגע שנכנס לתפקיד הוא עדיין לא דיבר עם כל מנהיג זר בעולם".

"הנשיא בוודאי ישמח להשקיע יותר זמן בשיחות עם מנהיגים זרים, והשיחות יימשכו במהלך השבועות הקרובים. יש לנו מערכת יחסים ארוכה ומתמשכת עם ישראל, יחסי ביטחון חשובים. אני בטוח שהם ידונו בכך ובמגוון נושאים כאשר הם ישוחחו בטלפון", הוסיפה הדוברת.