יעקב ברדוגו: גדעון סער נתפס כפקיד שומה, נפתלי בנט מנהיג

הפרשן הפוליטי של גלי צה"ל: סער מקושר לתקשורת ולא מבין כלום בעסקים, בנט יזם, מנכ''ל ומחובר לעם.

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשפ"א | עודכן: 21:06

יעקב ברדוגו: גדעון סער נתפס כפקיד שומה, נפתלי בנט מנהיג-ערוץ 7
יעקב ברדוגו
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הפרשן הפוליטי של גלי צה"ל, יעקב ברדוגו, הצביע על ההבדלים הקיימים לטענתו בין יו"ר תקווה חדשה גדעון סער לבין יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט.

''יש הבדלים גדולים בין גדעון סער לנפתלי בנט, סער הוא פוליטיקאי על מלא, יש לו קבוצה של פוליטיקאים - אלקין והאוזר, כאלה של תקנונים. לא יעזור כלום - נפתלי בנט הוא מנהיג, סער בא מקמפיין של שנאה, בנט מעריך את נתניהו, יש לו רצון להחליף את נתניהו אבל הוא לא בא מהשנאה'', אמר ברדוגו.

לדבריו, ''סער לא מבין כלום בעסקים ומנהיגות, בנט יזם ומנכ''ל. לסער אין שום ניסיון בניהול משברים, לבנט יש ניסיון כשר ביטחון. סער נתפס יותר ויותר כפקיד שומה ובנט מולו נתפס כמנהיג''.

ברדוגו הזכיר את העובדה שגדעון סער ומפלגת תקווה חדשה מחרימה את תוכניתו בגלי צה''ל. ''לסער יש קשרים בתקשורת הישראלים שאין לאף אחד, הוא גם מחרים את התוכנית שלנו, גדעון סער מחרים עם כל מפלגתו את התוכנית 'חמש בערב', סער מקושר לתקשורת, בנט מחובר לעם''.

מוקדם יותר היום השתתף יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט בוועידת ישראל 2030 של 'בשבע' וערוץ 7 במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים.

במהלך הראיון התייחס בנט להחלטת בצלאל סמוטריץ' לרוץ ברשימה נפרדת ואמר "בצלאל בחר לצאת לדרך נפרדת וזו זכותו. ימינה היום היא הבית של הציונות הדתית וגם הבית של עם ישראל. אפשר וחובה גם לדאוג לפרנסה של כלל עם ישראל וגם לדאוג לערכים שעליהם גדלנו. מי שיפקיר את עם ישראל בזמן שהוא במצוקה לפרנסה, יגלה שעם ישראל מפקיר אותו בזמן שהוא במצוקה לגירוש מביתו".

כמו כן תקף בנט את גדעון סער ואמר: "סער ממשיך את הדרך של נתניהו - פוליטיקה בלי להציע תוכניות".

על מפלגת תקווה חדשה הוסיף בנט: "מפלגת הפליטים והמתוסכלים של אנשים שעד לפני דקה ישבו והגנו בלהט על נתניהו. אני זה שלא נכנסתי לממשלת נתניהו, אני הייתי האופוזיציה. לא סער, לא אלקין שהיה שר המים והסביר כמה נתניהו מופלא, ולא הנדל והאוזר שרקחו את ההסכם להנשמה מלאכותית של הממשלה הנוראה הזו. הם היו מחבקי נתניהו".

על תוכנית אפס הדבקה למיגור הקורונה אמר בנט: "בתוכנית שאני מציג, תוך עשרה ימים החיים של חצי מאזרחי ישראל יחזרו לקדמותם. תוך מספר שבועות כל מדינת ישראל תהיה נקייה מקורונה".

מתקווה חדשה נמסר בתגובה: ''בנט כבר הודיע שישב תחת נתניהו, ויתן לו 61. הצבעה לבנט היא הצבעה לנתניהו. רק גדעון סער יכול להקים ממשלה יציבה בישראל''.