אוהדי מכבי ת"א. 8 מתוכם ייכנסו לחצי הגמר
אוהדי מכבי ת"א. 8 מתוכם ייכנסו לחצי הגמר עודד קרני, מנהלת הליגה

בדרך לניצחון על הקורונה? מחר (חמישי) יתקיימו שני משחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורסל בהיכל הדרייב-אין שבתל אביב, ועיניי כולם יהיו נשואות למשחקים הללו, ולא רק בשל הרצון לדעת מי תעפיל לגמר שיתקיים בחודש אפריל אלא בשל אלה שיהיו נוכחים ביציעים התל אביביים.

לראשונה מאז פרוץ נגיף הקורונה לחיינו ובעולם כולו, יורשו להיכנס מחר למשחקי חצי הגמר, אוהדי כדורסל שאינם בעלי תפקידים.

כבר לפני שבוע פנו באיגוד הכדורסל למשרד הספורט ומשרד הבריאות בבקשה לערוך פיילוט במשחקי חצי הגמר בכל הקשור לכניסת אוהדים, כמובן תחת כל ההגבלות המחמירות של ריחוק חברתי, בעלי דרכון ירוק בלבד ועם מסיכות לכל אורך הערב, ולהתיר כניסתם של 700 אוהדים, אך נתקלו בסירוב.

לאחר שהפיילוט השלם לא אושר, החליטו באיגוד הכדורסל לצמצם את כמות האוהדים ולהגביל ל-8 בלבד לכל אחת מהקבוצות, כאשר אלה יורשו להיכנס למשחקים עם אביזרי עידוד במטרה לייצר אווירה של משחקי מאני-טיים במפעל השני בחשיבותו בכדורסל הישראלי.

שמונת האוהדים שיורשו להיכנס יצטרפו למעשה אל 25 בעלי התפקידים מכל אחת מארבע הקבוצות שיותרו להיכנס גם הם אל יציעי הדרייב-אין, ובסך הכל אל האולם שמכיל 3,504 ייכנסו 132 אוהדים ובעלי תפקידים שיתפרשו על פני היציעים כולם, במרחקים גדולים ותחת כל ההגבלות.

בינתיים במשרד הספורט מעריכים כי על פי קצב החיסונים, בסוף החודש אפשר יהיה כבר לקיים אירועים עם קהל. משחקי חצי הגמר מחר בהם יתמודדו מכבי ת"א, הפועל חולון, הפועל ירושלים ומכבי ראשון לציון ראש בראש על הכרטיס לגמר הגדול, יהיו ההתחלה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו