רחפן
רחפן צילום: ISTOCK

כנופיית פורצים פרצה בתחילת השבוע את גדר בסיס נתן בבאר שבע - באמצעות שימוש ברחפנים.

בחדשות 12 דווח כי הפורצים עשו שימוש בטיסנים ורחפנים וכך אספו מודיעין על מה שקורה בבסיס ועל דרכי פריצה והימלטות ממנו. הם חדרו לבסיס דרך הגדר, ועל פי החשד היעד היה אמצעי לחימה וציוד צבאי נוסף. עם זאת, הם לא גנבו נשק אלא ציוד צבאי אחר. עד כה לא אותרו חשודים במעשה.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה: "בעקבות אירועים חריגים באזור, הועלתה רמת הכוננות של הבסיס באופן מיידי, לרבות תגבור האבטחה ועיבוי יעדי ההגנה. נדגיש כי לא נגנבו נשקים מהיחידה ולא היו חבלות בגנרטור, אמנם זוהתה פריצה בגדר שנחסמה באופן מיידי.

''בנוסף בעקבות זיהוי כלי טיס אזרחיים במרחב הבסיס, נעשה שימוש באמצעיים טכנולוגיים בתיאום עם משטרת ישראל. צה"ל עושה וימשיך לעשות ככל הנדרש על מנת לשמור על בסיסיו מוגנים וישתמש בכלל האמצעים הדרושים לכך במטרה למנוע פריצות וניסיון גניבת נשק", לשון התגובה.

ביום שני האחרון פרץ גנב בדואי לבסיס חיל האוויר בנבטים. הרכב הגנוב שבו נסע הבדואי מהפזורה פרץ לבסיס במהירות של 100 קמ"ש ונכנס בשער שנפתח חצי דקה לפני החדירה ולא נסגר.

חיל האוויר הפעיל את השב"כ בעת המצוד בניסיון לאכן את המכשיר הסלולרי של החשוד.

האירוע החל סמוך לשעה שבע בערב בדיווח למשטרה על גניבת מכונית בדימונה. השוטרים, שאיתרו את המכונית סמוך לבסיס נבטים דלקו אחרי הגנב שהבחין בהם והצליח להימלט לתוך שער הבסיס שהיה פתוח, לאחר יציאת רכב אחר.

מתחקיר האירוע עולה כי כשגנב הרכב ניסה להיכנס לבסיס הוא האיץ את המכונית למהירות של כ-100 קמ"ש, עלה על דוקרנים וגרם לתקרים בכל גלגלי הרכב.

כשהבין את המתרחש החל הגנב לנוס מהמקום. השוטרים שעצרו את הניידת לפני הדוקרנים החלו במרדף אחריו.

בשלב הזה צורפו למרדף מעגלי האבטחה של הבסיס שהחלו בריצה לעבר הנכסים האסטרטגיים המצויים בו - מרחק של כ-30 דקות. על פי ההערכות גנב הרכב הצליח להיכנס לעומק של כ-150 מטרים בשטח הבסיס, טיפס על גדר גבוהה והצליח לברוח ונראה שהוא שהה בבסיס רק דקות בודדות.

חיל האוויר אף הזעיק את השב"כ שניסה לאכן את גנב הרכב והפעיל אמצעים נוספים במהלך המרדף.

שר הביטחון בני גנץ התייחס לאירוע ואמר, "אנחנו נתחקר את המקרה באופן קונקרטי ונמשיך באבטחה בבסיס ועם משטרת ישראל, צריך לפעול נגד התופעה של חוסר משילות ופריצות".