דני דנון: לא ניסיתי להשפיל את נתניהו

שגריר ישראל באו"ם לשעבר הסביר את הציוץ בו ביקש מהנשיא האמריקני לשוחח עם ראש הממשלה. "בחירת מלים לא נכונה".

ערוץ 7 , כ"ט בשבט תשפ"א

דני דנון: לא ניסיתי להשפיל את נתניהו-ערוץ 7
דני דנון
צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל באו"ם לשעבר, דני דנון, מתייחס הבוקר (חמישי) לביקורת שהופנתה נגדו לאחר שצייץ בטוויטר קריאה לנשיא ארה"ב לשוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואף תייג בה את חשבונו של ג'ו ביידן.

"אני מקבל את הביקורת, ויכול להיות שבחירת המילים לא הייתה מוצלחת - אבל אני עדיין מאמין במסר", אמר דנון בראיון לגלי צה"ל.

"אני לא כתבתי את הציוץ בעצמי לא היה בציוץ שום תחמונים או קריאה נרגשת. אני ציינתי עובדות - הנשיא הנבחר טרם התקשר לבעלת הברית הקרובה ביותר לארצות הברית, בניגוד לנשיאים קודמים. אובמה, למשל, טלפן כבר אחרי ארבעה ימים. אני מאמין שביידן יעבוד בצורה מצוינת עם נתניהו שייבחר בעוד כמה שבועות. פגשתי אותו עוד כשהיה מועמד לנשיאות, ובכל פגישה הוא אמר לי, 'מסור ד"ש לחברי נתניהו'. עכשיו הוא העביר מסר, המסר עבר - צריכים להתקדם", הוסיף דנון.

מאז נכנס הנשיא האמריקני לתפקידו הוא שוחח עם מנהיגים רבים אך לא עם ראש הממשלה. דנון כתב בציוץ שפרסם, "ביידן התקשר למנהיגי העולם מקנדה, מקסיקו, בריטניה, הודו, צרפת, גרמניה, יפן, אוסטרליה, קוריאה הדרומית ורוסיה. אולי הגיע הזמן להתקשר למנהיג ישראל, בעלת הברית הקרובה ביותר של ארה"ב?" ואף צירף את מספר הטלפון בלשכת נתניהו.

"בפירוש לא ניסיתי להשפיל את ראש הממשלה - אני תומך בנתניהו. רציתי להסב את תשומת הלב לשיחה שעדיין לא התקיימה, ויש לכך משמעות", הסביר דנון.

לשאלה אם ביידן מנסה להשפיל את ראש הממשלה אמר, "אני חושב שהמילה 'להשפיל' לא נכונה. בתוך האנשים שעובדים עם ביידן יש שתי אסכולות - זו של אנשי אובמה, שבאים עם קו יותר לעומתי, והאסכולה השנייה של האנשים שאומרים שצריכים להתקדם ולעבוד יחד".