בוחן פתע עם ליטל שמש

איזו עבודה סמינריונית חולמת העיתונאית ליטל שמש להוציא כספר? ומי המרצה הנערץ?

מדור לימודים , כ"ט בשבט תשפ"א

בוחן פתע עם ליטל שמש-ערוץ 7
ליטל שמש
צילום: ערוץ 20

גיל: בת 37

עיסוק: אשת תקשורת ומגישת חדשות, ערוץ 20

רזומה: בעלת תואר ראשון במדעי הרוח והחברה ותואר שני ביהדות ארצות הברית מאוניברסיטת חיפה, בוגרת לימודי קופירייטינג במכללת תרצה גרנות ובוגרת המכללה למדינאות בירושלים

בשיעור או לתפוס שמש בדשא עם החבר'ה?

למה צריך לבחור בין השניים? בהפסקות יושבים בחוץ ובשיעורים שוקדים על החומר.

מעונות או בית?

בית. תמיד עבדתי במקביל ללימודים, גם בתואר הראשון וגם בתואר השני. קצת מקנאה במי שהצליח לחיות חיים סטודנטיאליים ולהתמקד רק בלימודים במהלך התואר.

מבחן סמסטר עם ים חומר: להתכונן שבועיים מראש באופן מדורג או יום לפני המבחן ויהיה בסדר?

למזלי עוד מימי התיכון ניחנתי בתכונה מופלאה של זכירת החומר הנלמד גם בלי לחרוש למבחן שבועיים לפני כן. אז תמיד למדתי יום־יומיים לפני מבחן.

קפיטריה או כריך מהבית?

שילוב של שייק בריאות שהייתי מכינה לדרך כבר בבית, ואז בשביל האיזון קרואסון טרי וחם מהקפיטריה.

שיעור מרתק במיוחד:

פוליטיקה אמריקאית. שיעור מרתק על הזרמים הפוליטיים בארצות הברית ועל הקשר של ישראל וארצות הברית לאורך השנים. היה מעניין ורלוונטי עד היום.

מרצה נערץ:

פרופ' מתיו סילבר, המרצה לפוליטיקה אמריקאית. יודע בחוכמתו בשעה אחת לגעת בכל כך הרבה נושאים מעניינים ולעשות את זה בחן רב, תוך שהוא מאפשר לסטודנטים להביע דעה ולפתוח כל דבר לדיון מרתק.

שיעור סטטיסטיקה: לשבת מאחור ולשקוע בפרק מסדרה טובה או להתיישב בשורה הראשונה ולסכם כל מילה?

מכירים את הסטודנטים שמקלידים כל מילה שאומר המרצה ואחר כך כולם מבקשים מהם את הסיכום? אז אני. בנוגע לסטטיסטיקה, למזלי תמיד למדתי מקצועות הומניים ונבצר ממני הכיף של שיעורי סטטיסטיקה.

עבודת סמינריון שתנצרי בליבך לעד:

בתואר הראשון כתבתי עבודת סמינריון על התפקוד של דובר צה"ל ברשתות החברתיות במהלך המבצעים בעזה. למעשה ניתחתי את זירת הקרב החשובה - הקרב על התודעה. עד היום אני רוצה להפוך את זה לספר.