זירת החיסול של מוחסן פחריזאדה
זירת החיסול של מוחסן פחריזאדה צילום: רויטרס

העיתון הבריטי "Jewish Chronicle" מדווח כי חיסול אבי תוכנית הגרעין של איראן, מוחסן פחריזאדה, בוצע באמצעות נשק במשקל טון שהוברח למדינה בחלקים בפעילות של המוסד.

גורמי מודיעין סיפרו לעיתון כי קבוצה של יותר מ-20 סוכנים, ביניהם כאלו בעלי אזרחות ישראלית ואיראנית, לקחו חלק במבצע החיסול שיצא לפועל בחודש נובמבר האחרון אחרי שמונה חודשי מעקב.

על פי המידע שפורסם בעיתון, פחריזאדה חוסל באמצעות נשק במשקל טון שהוברח לאיראן בחלקים על ידי המוסד. המוסד התקין את הנשק האוטומטי על טנדר מסוג ניסאן. הסוכנים צפו מרחוק במטרת החיסול והפעילו את הנשק. הוצמד אליו פצצה שהשמידה ראיות אחרי החיסול.

זירת חיסול אבי תכנית הגרעין של איראן מוחסן פחריזאדה רויטרס

גורמים אמריקנים קיבלו עדכון על הפעולה המתוכננת, אולם לפי העיתון הבריטי החיסול עצמו של "אבי הפצצה האיראנית" בוצע על ידי ישראל בלבד, ללא מעורבות של ארצות הברית.

כזכור, פחריזאדה מת בבית חולים באיראן. שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף צייץ לאחר ההתנקשות כי קיימות "עדויות רציניות למעורבות ישראלית". ישראל סירבה להגיב על החיסול.

כמה ימים אחרי ההתנקשות הודיע משרד המודיעין בטהרן שאיתר חשודים בפעולה בה נהרג מדען הגרעין. לפי הודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות האיראנית הרשמית, החשודים הפעילו טכנולוגיה שבאמצעותה נפגע המדען.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו