לקראת יום המשפחה: משרד החינוך שלח לבתי ספר בחמ"ד חיבור לילדים על משפחה להט"בית

משרד החינוך שלח למנהלים בחמ"ד חומרים לקראת יום המשפחה. בין השאר חיבור על "משפחות עם שתי אימהות ומשפחות עם שני אבות".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ט בשבט תשפ"א

לקראת יום המשפחה: משרד החינוך שלח לבתי ספר בחמ"ד חיבור לילדים על משפחה להט"בית-ערוץ 7
מפגש מורכב עם הלהט"ב
צילום: גילי יערי, פלאש 90

משרד החינוך הפיץ למנהלי בתי ספר בחמ"ד לקראת יום המשפחה חומרי לימוד וקריאה, ובין השאר את החיבור "משפחות עם, משפחות בלי והמשפחה שלי".

מדובר בקטע שחיברה מירי צללזון המיועד לילדים ומלמד על כל סוגי המשפחות וביניהן "משפחות עם שתי אימהות ומשפחות עם שני אבות".

הקטע המדובר נשלח על ידי מדריכת "תכנית מרום" של משרד החינוך למספר מנהלי בתי ספר בחינוך הממלכתי דתי.

אחד המורים ששוחח עם ערוץ 7 אמר כי הם זיהו את הקטע המדובר לפני שהכניסו אותו לבית הספר והסבו את תשומת ליבה של מדריכת התכנית. היא בתגובה הסבירה להם שנשלחים מגוון חומרים לבתי הספר ושהם יכולים לבחור באלו חומרים להשתמש.

אולם יש מי שרואה בזה בעיה ונסיון "להכניס ב'שיטת מצליח' חומרי להט"ב". בשיחה עם ערוץ 7 אמר הרב דרור אריה: "אני שמח שצוות המורים גילה אומץ ומחה כנגד הניסיון להשחיל חומרים מסוכנים לילדים רכים. הערנות והאומץ שגילו המורים ראויה לשבח".

"אם היו נשלחים לבתי ספר של הפורום החילוני חומרים מהתנ"ך, שמשפחה זה איש ואישה ומעשי הלהט"ב זה גילוי עריות, היו זעקות שבר ומחאות נגד הדתה", הוסיף.

"אני קורא למורים ולמנהלים לגלות ערנות ואחריות לקראת יום המשפחה. יש תבנית אחת למשפחה - אבא ואמא", אמר. "משרד החינוך של מדינת היהודים שקמה על בסיס התנ"ך, לא יכול להנחיל ערכים המנוגדים לתורת ה' הנצחית, שקובעת באופן בלעדי משפחה בישראל מה היא. אני פונה לשר החינוך, הסר ידיהם של ארגוני הלהט"ב של הקרן החדשה מחינוך ילדינו".