עסקת רכישת בית"ר י-ם נפלה

בית"ר ירושלים משכה את הבקשה לאשר את הסכם 50% מרכישת הקבוצה על ידי השייח' האמירתי חאמד בן ח'ליפה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בשבט תשפ"א

עסקת רכישת בית"ר י-ם נפלה-ערוץ 7
משה חוגג עם השייח' בן ח'ליפה ובנו
צילום: דוברות בית"ר ירושלים

ההיסטוריה תחכה. עכשיו זה סופי - בראשות בית"ר ירושלים לא יעמוד בקרוב בעלים מוסלמי.

אחרי שחתמו ברוב פאר ובקול תרועה רמה על הסכם היסטורי בסופו יעמוד השייח' האמירתי חאמד בן ח'ליפה בראשות המועדון מהבירה כשזה הביע רצון לרכוש 50% מהקבוצה ולעמוד בראשות המועדון הירושלמי ביחד עם הבעלים הנוכחי משה חוגג, הודיעה בית"ר ירושלים כי היא יורדת מהעסקה.

ההחלטה של הירושלמים לרדת מהעסקה, הגיעה בין היתר בשל סירוב הוועדה להעברת זכויות לאשר את העסקה כמות שהיא ובהיעדר מסמכים חשובים שפמליית השייח' ונציגיו סירבו להציג.

כבר עם חתימת ההסכם ההיסטורי עלו סימני שאלה רבים אודות השייח', שכן שמו לא היה מוכר ברחבי איחוד האמירויות, זאת על אף שם המשפחה השייך למשפחת המלוכה. בסביבת השייח' ובבית"ר תירצו שמדובר בעניינים משפחתיים שלאחרונה סודרו ואיפשרו לשייח' לחזור לשם משפחתו הקודם.

בהמשך עלו שאלות לגבי הונו של השייח' והנכסים בהם הוא מחזיק כשאלה לא הצביעו על הון מספיק בכדי לרכוש 50% מבית"ר ירושלים בעלות של 300 מיליון שקל.

יש לציין כי להסכם ההיסטורי במהלכו הובטח כי בית"ר תהפוך לקבוצה העשירה ביותר בכדורגל הישראלי ותתחרה על כל התארים, הייתה תמיכה רחבה בקרב אוהדי בית"ר כאשר מלבד חברי ארגון 'לה-פמיליה', כלל האוהדים תמכו במהלך, זאת בלי קשר לשאלת מוצאו של השייח' האמירתי ולעובדת היותו מוסלמי.

בסופו של דבר, מה שהפיל ככל הנראה את העסקה היה אישור יושר והיעדר עבירות פליליות שנציגי השייח' ניסו לטעון כי אין אפשרות לבן משפחת המלוכה להציג אישור שכזה, על אף שהוכח אחרת.

יתירה מכך, בוועדה להעברת זכויות שכרו שירותי חברת חקירות שבדקה ומצאה קשרים מפוקפקים ופליליים לכאורה שיש לשייח' עם גורמים עבריינים הקשורים להלבנת הון ושאר עבירות כלכליות והזהירו את ההתאחדות לכדורגל מאישור הסכם הרכישה.

אם עוד בתחילה אמר השייח' כי הוא לא מוותר ולא יירד מהעסקה, היום (חמישי) הגיש בא כוחה של הקבוצה מהבירה מהוועדה להעברת זכויות של ההתאחדות לכדורגל, בקשה לבטל את הדרישה המקורית להעברת 50% מהבעלות.

בבית"ר התעקשו ואמרו כי העסקה לא נפלה וכי זו רק ההיערכות מחודשת עד אשר השמיים יפתחו ויהיה אפשר להסדיר את הרכישה על ידי טיסתו של הבעלים משה חוגג לדובאי לצורך כך: "לאחר בקשת הוועדה להעברת זכויות לקבל עוד מספר מסמכים ובתקווה להמשיך בעסקה, התכוון בעלי המועדון, משה חוגג להמריא לדובאי על מנת להיוועד עם השייח' חאמד בן ח'ליפה. לצערנו, השמיים עדיין סגורים ובמקום לבקש הארכה נוספת העדפנו למשוך את הבקשה הנוכחית ולהגיש בקשה חדשה. הדיווחים על כך שהעסקה נפלה אינם נכונים", אמרו בבית"ר.

בינתיים, כך נראה, ההיסטוריה תאלץ לחכות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il