שחקני ראשל"צ הערב מול ירושלים
שחקני ראשל"צ הערב מול ירושלים צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

לא העונה שלה. קלישאה ידועה ומוכרת גורסת כי יותר משקשה לזכות בתואר, קשה לשמור עליו. הערב (חמישי) הפועל ירושלים חוותה את הקלישאה הזו על בשרה ממש כאשר הפסידה בשלב חצי גמר גביע המדינה בכדורסל ולא תזכה להניף את הגביע בו זכתה בשנתיים האחרונות, בפעם השלישית ברציפות.

ירושלים פגשה הערב בשלב חצי גמר הגביע יריבה עיקשת ומוכרת בדמותה של מכבי ראשון לציון, אותה פגשה בשנים האחרונות לא מעט בשלבי ההכרעה של מפעל הגביע ופיינל-פור הליגה. אך בעוד במשקי ההכרעה של הליגה הכתומים מעיר היין ניצחו, המשחקים ביניהן במפעל הגביע תמיד הסתיימו בניצחון אדום - 67:82 בגמר 2019 ו-78:90 בחצי הגמר אשתקד.

הערב השתיים נפגשו שוב במעמד חצי גמר הגביע, כשזה נגמר הפעם כמו המחזור האחרון ביניהן העונה במסגרת הליגה הבלקנית, עם מהפך של ראשל"צ שחזרה מפיגור דו-ספרתי לניצחון ענק והדחה של הירושלמים מהמפעל.

כך קרה בדיוק גם הערב כשירושלים עוד הובילה בהפרש דו-ספרתי אך גולן גוט דאג לשמור את ראשון בתמונה. רבע רביעי אדיר של הכתומים בראשות טיילור הביא למפנה ולמהפך שנגמר בתוצאה 90:84.

בסיום, ירושלים לא מצליחה לנצח עם מאמנה החדש אדומייטיס גם במסגרת הגביע ומסיימת גם את המפעל החביב עליהם ללא תואר העונה ותתרכז כעת רק בליגה. בדרך לשינוי נוסף העונה על הקווים?

ראשון? זו מעפילה לגמר הגביע בפעם הרביעית בתולדותיה. בדרך לזכיה ראשונה אי פעם בתואר השני בחשיבותו בכדורסל הישראלי?

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7