חמין, חלה ובקבוק שתיה לכל מתחסן
חמין, חלה ובקבוק שתיה לכל מתחסן צילום: איתן אלחדז/TPS

בעיריית בני ברק מסכמים בהצלחה את מבצע ''לילה ירוק'' במסגרת חולקו מנות צ'ולנט לכל מי שקיבל חיסון נגד קורונה.

קופות החולים מדווחות הבוקר (שישי) על הכפלת מספר המתחסנים. עד כה התחסנו בבני-ברק 37 אלף תושבים, ו-3,000 מהם עשו זאת אמש.

בני-ברק עוקפת את ממוצע המתחסנים הארצי מתחת לגיל 60, עם 38% מתחסנים. שיעור המתחסנים מעל גיל 60 – עומד על 68%. הירידה בתחלואה העבירה את העיר מאדום לכתום בציון הרמזור היומי.

הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר בני-ברק: "התעוררנו הבוקר לחדשות משמחות. המאבק שלנו בנגיף ועידוד הציבור להתחסן הביאו את העיר לשיעורי מתחסנים ומחלימים מרשימים ביותר. נמשיך לעשות מאמצים וננצח ביחד את הנגיף הזה".

ממונה הקורונה פרופסור נחמן אש קרא הבוקר (שישי) לבעלי העסקים להתאזר בסבלנות ולא למהר לפתוח את החנויות.

בריאיון לכאן רשת ב' אמר אש לרן בנימיני כי "אנחנו לא רוצים לחטוף הפעם, לכן צריך סבלנות קורא לבעלי העסקים להתאפק. צריך את הסבלנות כדי שנוכל להיות פתוחים לאורך זמן". הוא הדגיש כי המלצת המשרד היא לעשות את השלב הבא של ההקלות ב-23 בפברואר, בתנאי שנתוני התחלואה ימשיכו לרדת.

אש התייחס לגבי ההגבלות לקראת החגים הקרובים ואמר: "בפורים אנחנו לא רוצים שיהיו חגיגות והתקהלויות. אם התחלואה לא תרד עוד, יש אפשרות למגבלות בפורים. אבל יהיו הנחיות חדות של מה מותר ומה אסור". בנוגע לליל הסדר הוא הבהיר שיהיו הגבלות, אך הוא מקווה שניתן יהיה לחגוג אותו בקרב המשפחה בצורה יותר חופשית.

ממונה הקורונה התייחס בריאיון גם למאבק בסרבני החיסונים ואמר: "אנחנו עושים מאמצים, אבל הפייק ניוז מוכר הרבה יותר טוב וקשה להתמודד עם זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו