פרופ' גליה רהב
פרופ' גליה רהב צילום: מירי שמעונוביץ

משרד הבריאות מדווח הבוקר (שישי) על המשך הירידה במספר חולי הקורונה החדשים. אתמול אובחנו 4,922 נדבקים. נמשכת מגמת הירידה בשיעור הבדיקות החיוביות שעומד כעת על 6.7%.

פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בתל השומר, שוחחה עם ניסים משעל ברדיו 103FM ואמרה כי "הזן הבריטי מדבק יותר ופוגע באנשים צעירים. צעירים לא רוצים להתחסן וזה נורא. מופץ הרבה פייק ניוז, ויש להם תחושה שלהם זה לא יקרה. זה לא נכון''.

פרופ' רהב נשאלה האם היא בעד חקיקה שתחייב אנשים להתחסן, והשיבה: "לא. אני לא חושבת שבמדינה דמוקרטית אפשר להכריח מישהו להתחסן למרות שאני מאוד מאוד בעד החיסונים".

ממונה הקורונה פרופסור נחמן אש קרא הבוקר (שישי) לבעלי העסקים להתאזר בסבלנות ולא למהר לפתוח את החנויות.

בריאיון לכאן רשת ב אמר אש לרן בנימיני כי "אנחנו לא רוצים לחטוף הפעם, לכן צריך סבלנות קורא לבעלי העסקים להתאפק. צריך את הסבלנות כדי שנוכל להיות פתוחים לאורך זמן". הוא הדגיש כי המלצת המשרד היא לעשות את השלב הבא של ההקלות ב-23 בפברואר, בתנאי שנתוני התחלואה ימשיכו לרדת.

אש התייחס לגבי ההגבלות לקראת החגים הקרובים ואמר: "בפורים אנחנו לא רוצים שיהיו חגיגות והתקהלויות. אם התחלואה לא תרד עוד, יש אפשרות למגבלות בפורים. אבל יהיו הנחיות חדות של מה מותר ומה אסור". בנוגע לליל הסדר הוא הבהיר שיהיו הגבלות, אך הוא מקווה שניתן יהיה לחגוג אותו בקרב המשפחה בצורה יותר חופשית.

ממונה הקורונה התייחס בריאיון גם למאבק בסרבני החיסונים ואמר: "אנחנו עושים מאמצים, אבל הפייק ניוז מוכר הרבה יותר טוב וקשה להתמודד עם זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו