בן נולד ל'יתומי הטרור' - איילת ואביגדור גביש

איילת דיקשטיין ואביגדור גביש איבדו את הוריהם בפיגועי טרור. השבוע נולד להם בן. נפתלי בנט: ניסו לשבור את רוחנו אך אנחנו מנצחים.

ערוץ 7 , ל' בשבט תשפ"א

בן נולד ל'יתומי הטרור' - איילת ואביגדור גביש-ערוץ 7
חתונת איילת דיקשטיין ואביגדור גביש ביוני 2019
צילום: ללא קרדיט

איילת דיקשטיין ואביגדור גביש שהוריהם נרצחו בפיגועי טרור ונישאו זו לזה לפני כשנה וחצי, חובקים בן ראשון.

השניים הכירו במסגרת קבוצת תמיכה ליתומים של עמותת "משפחה אחת" שבה השתתפו וגילו שיש להם גורל משותף. במרוצת הזמן התהדק הקשר ביניהם, הם הפכו לזוג והתחתנו ביוני 2019.

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט בירך את ההורים הנרגשים: ''עם ישראל חי. כל כך התרגשתי לשמוע כרגע שלאיילת (דיקשטיין) ולאביגדור גביש נולד עכשיו בן. איילת דיקשטיין ואביגדור גביש איבדו את הוריהם בפיגועים נוראיים באינתיפאדה השנייה. המחבלים ניסו לשבור את רוחנו אך הנה—אנחנו מנצחים. ניצחון הטוב והחיים על הרוע והמוות. איילת ואביגדור זוכים עכשיו להמשיך את השושלת של המשפחה שלהם. בדמייך חיי''.

הטרור היכה במשפחתו של אביגדור באינתיפאדה השנייה, בשנת 2002, כאשר היה חייל בן 19 שזה עתה התגייס: במוצאי ליל הסדר, יממה לאחר הטבח המחריד במלון פארק בנתניה, חדר מחבל פלסטיני לבית הוריו ביישוב אלון מורה שבשומרון.

המחבל פתח בירי, פצע אנושות את האב דוד שמאוחר יותר נפטר מפצעיו, ורצח את האם רחל ואת אביה, יצחק קנר, שהתארח אצלם בליל הסדר. לאחר מכן ירה באברהם גביש, אחיו הבכור של אביגדור שהיה אז קצין בדרגת רס"ן בסיירת מטכ"ל.

אברהם הפצוע ביקש מאביגדור שיביא את נשקו, שהיה בקומה למעלה. אביגדור, שטרם ידע לירות, מילא את המשימה בקור רוח ולאחר מכן רץ לבדוק מה קורה עם יתר אחיו. בינתיים החריף מצבו של אברהם, והוא התקשה בתפעול הנשק. מאוחר יותר הוא נפטר מפצעיו. המחבל חוסל על ידי כוחות צבא שהוזעקו למקום.

ארבעה חודשים לאחר מכן היכה הטרור במשפחתה של איילת. בסוף יולי 2002 נסעו בני משפחת דיקשטיין מיישוב מגוריהם פסגות להתארח אצל קרובים ביישוב מעון שבהר חברון. מכוניתם הותקפה בדרך ביריות על ידי מחבלים. ממכת האש הראשונה נפגעו שובאל, אחיה של איילת שהיה אז ילד קטן, וכן האמא חנה.

האב יוסף בלם את הרכב, ניסה לעזור לאשתו ולבנו הפצועים אנושות, ונורה למוות. מאוחר יותר נפטרו מפצעיהם האם ובנה הקטן. איילת, שהייתה אז נערה, גילתה תושייה רבה וסייעה ליתר אחיה שהיו ברכב המותקף.