משפחתו של סלומון טקה
משפחתו של סלומון טקה Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

יו״ר מפלגת הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ פנה לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה ולמפכ״ל המשטרה יעקב שבתאי בבקשה לעצור את מינוי הקצין החשוד בגרימת מוות ברשלנות של סלומון טקה ז״ל.

״פורסם אתמול כי מפקד מחוז חוף ניצב יורם סופר מינה את הקצין החשוד בגרימת מוות ברשלנות של סלומון טקה ז"ל לקצין המבצעים באחת מתחנות המשטרה בצפון", כתב סמוטריץ'.

''המינוי טרם שלב ההוכחות בתיק הינו פגיעה קשה ברגשותיה של קהילה שלימה המרגישה פגועה מאז האירוע ובעקבות שיטור היתר כלפי בני העדה״.

סמוטריץ הוסיף כי ״היה נכון כי המינוי אם כבר היה נעשה, צריך היה להיות בשיתוף הקהילה בדרך של בניית האמון בין המשטרה לקהילת עולי אתיופיה. אני קורא לך לעצור את המינוי עד לבירור העובדות ולהידברות עם מנהיגי הקהילה״.

אמש לאחר הפרסום התייחס למינוי גם מועמד ''הציונות הדתית'' לכנסת והפעיל החברתי איינאו פרדה סנבטו שאמר כי ״משטרת ישראל ממשיכה לערער את היחסים עם הקהילה. במקום לעשות חשבון נפש ולנסות לשקם את האמון שאבד היא מעדיפה להחזיר את השוטר שירה בסלומון טקה לעבודה סדירה. הטענות על שיטור יתר עוקף חוק שהפכו את בני הקהילה לשק החבטות של השוטרים מקבלים הערב ביסוס.

''אני קורא למפכ"ל המשטרה ולשר לביטחון הפנים לעצור את המהלך. החזרתו לעבודה היא יריקה בפרצופה של הקהילה שלמה שמרגישה פגועה וכאובה ומסר לשוטרים שניתן להמשיך בפעולות אלימות כנגדנו״, הוסיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו