צים תחכור עשר אוניות מחברת SEASPAN המונעות בגז טבעי

עשר האניות בעלות כושר הובלה של 15,000 מכולות (TEU) מיועדות לפעול בסחר בין אסיה לחוף המזרחי של ארה"ב, ומתוכננות להימסר בין פברואר 2023 לינואר 2024.

תגיות: אוניות צים
ערוץ 7 , ל' בשבט תשפ"א

צים תחכור עשר אוניות מחברת SEASPAN המונעות בגז טבעי-ערוץ 7
נמל אשדוד
צילום: MILNER MOSHE \GPO

צים וחברת הפעלת האוניות SEASPAN, מהמובילות בעולם בהפעלה והחכרת אוניות מכולה, הכריזו על הסכם אסטרטגי לחכירת עשר אוניות מתקדמות חדשות המונעות בגז טבעי (LNG), שישרתו בסחר שבין אסיה לחוף המזרחי של ארה"ב.

צים היא אחת מחברות הספנות המובילות בסחר זה עם נתח שוק של כ-9%, על פי נתונים של חברת PIERS.

אלי גליקמן, מנכ"ל צים, אמר: "זהו הסכם בעל חשיבות אסטרטגית עבור צים. העיסקה, המוערכת בלמעלה ממליארד דולר, תאפשר לנו להשיג שתי מטרות אסטרטגיות מרכזיות. ראשית, האניות החדישות יאפשרו לנו להענות לצרכי השוק הצומח בסחר בין אסיה לחוף המזרחי של ארה"ב ולהעניק ללקוחותינו שירות אמין ואיכותי בנתיב הסחר החשוב הזה.

״שנית, בהתאם לערכי הליבה שלנו, ההשקעה באוניות "ירוקות", מהמתקדמות בעולם, המונעות בגז טבעי עולה בקנה אחד עם המחוייבות שלנו, ועם דרישת הלקוחות שלנו, להיות בין המובילים בענף בצמצום זיהום אויר ומיזעור טביעת הרגל הפחמנית שלנו. 

״אנו שמחים לחבור ל-Seaspan ולמספנות Samsung Heavy Industries, חברות מובילות בתחומן, עם השלמת ההסכם״, הוסיף גליקמן.

בינג צ'ן (Bing Chen), יו"ר ומנכ"ל SEASPAN, אמר: "אנו שמחים לשתף פעולה עם צים ולאפשר את היוזמה הסביבתית המובילה הזאת. העסקה מבליטה את המחוייבות של צים ושל SEASPAN לעקרונות השמירה על הסביבה, תמיכה בקהילה והממשל התאגידי ונועדה לתרום לקידום עקרונות סביבתיים יותר בקהילה העסקית בעתיד״.

SEASPAN תזמין את האוניות במספנות Samsung Heavy Industries בקוריאה, מהגדולות בעולם ומהמובילות בבניית אוניות מתקדמות, בעלת ניסיון רב בבניית אוניות מונעות בגז טבעי.