חורפן (מינק)
חורפן (מינק) צילום: istock

אחרי המוטציה הבריטית והדרום אפריקאית, האם העולם עומד גם בפני "המוטציה הפולנית"?

משרד החקלאות הפולני הודיע כי זן חדש של נגיף הקורונה נמצא בחורפנים הגדלים בחווה בצפון פולין. על פי ההודעה "הזן החדש יכול לעבור בקלות מהחורפן לבני אדם ולהיפך".

חוות החורפנים נמצאת במחוז קרטוזי בצפון פולין וכל 5800 החורפנים שהיו בה הושמדו, אך בפולין ישנם 350 חוות המגדלות את החורפנים, והחשש הוא מפני התפרצות משמעתית של הזן החדש שנמצא בקרב בעלי החיים.

על פי הודעת משרד הבריאות הזן החדש שנמצא בחורפנים בפולין אינו זהה לאף אחד מהזנים החדשים שהתגלו אצל בני אדם, וגם לא זהה לזן הקורונה שנמצא אצל חורפנים בדנמרק לפני מספר חודשים.

כזכור, השלטונות בדנמרק הורו על השמדתם של 17 מיליון חורפנים במדינה, לאחר שהתגלה כי הם נושאים זן חדש של נגיף הקורונה שעלול לעבור בקלות לבני אדם. גם בהולנד התגלו חורפנים שנשאו את הנגיף ואף העבירו אותם לכמה עובדים שעבדו בחוות החורפנים, מה שגרם לשלטונות המקומיים להורות על סגירתם של 100 חוות לגידול חורפנים והשמדת כל בעלי החיים שהיו עלולים לשאת את הזן החדש של הנגיף בגופם.

גם במדינות אחרות ובהן יוון, ספרד, שבדיה וצרפת התגלו זנים של נגיף הקורונה בחורפנים, מה שמביא לחשש בקרב מדענים בעולם מהתפרצות של זנים חדשים של הנגיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו