עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל
עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל צילום: FIBA

רגע לפני שהם יוצאים לחלק האחרון של מוקדמות אליפות אירופה בכדורסל, אליפות אליה כבר הבטיחו את העפלתם, פרסמו היום (ראשון) איגוד הכדורסל את הסגל שייקח חלק בצמד המשחקים האחרונים שיתקיימו בבועה בפולין מול רומניה ונבחרת ספרד החזקה.

כאמור, הנבחרת הישראלית כבר הבטיחה את העפלתה לאליפות היוקרתית, מה שאומר כי צמד המשחקים הקרובים, ביום שישי מול רומניה וביום ראשון מול ספרד, יהיה לפרוטוקול בלבד ותו לא.

מי שנגרע מהסגל לאור העובדה כי מדובר בצמד משחקים לא חשובים הוא הרכש החדש של מכבי ת"א שרק עתה סיים תקופת בידוד לאחר שחזר מאיטליה, המתאזרח הישראלי טי ג'יי קליין. מי שילבש את מדי הנבחרת במקומו ולראשונה יהיה המתאזרח של הפועל באר שבע, ספנסר וייס.

בכל הקשור לשגרירים המשחקים בחו"ל, גל מקל הקפטן שמחלים ממחלת הקורונה ייעדר כמובן, אך חברו המשחק איתו בליגה הספרדית ג'ייק כהן יגיע לבועה בפולין כשיצטרף לטיסה של הנבחרת היריבה מספרד. גם רפי מנקו ותומר גינת יגיעו לבועה הישר מהליגה בה הם משחקים - הליגה הצרפתית.

מי שהיה בספק גדול לצמד המשחקים הקרובים הוא לא אחר ממאמן הנבחרת, עודד קטש. בתחילה סימן השאלה לגביו היה בשל העובדה כי זה עבר לאמן את פנאתינייקוס היוונית המשחקת באותם הזמנים במפעל היורוליג האירופי. לאחר מכן עמדה שאלת אימונו על הקווים בשל התפרצות נגיף הקורונה בקבוצתו היוונית שהביאה להקפאת הפעילות, אך בסופו של דבר זה יעמוד לרשות הנבחרת.

כזכור, מוקדמות אליפות אירופה התפצלה העונה ל-3 בועות שונות, זאת בשל הרצון לשמור על קיום משחקים לצד התפרצות והתפשטות נגיף הקורונה בעולם כולו. הנבחרת הישראלית היא אחת מ-11 נבחרות שכבר הבטיחו את השתתפותן באליפות היוקרתית, כאשר עד כה זו השיגה 100% הצלחה עם 4 ניצחונות ב-4 משחקים. ניצחונות נוספים גם בחלון הנוכחי על היריבות שכבר ניצחה בסיבוב הקודם, תהפוך את קמפיין המוקדמות הנוכחי לקמפיין הטוב ביותר של נבחרת ישראל בכדורסל אי פעם.