הפועל באר שבע תענש בהפסד טכני?

הפועל באר שבע שיתפה במשחק התיקו אמש מול הפועל חיפה שלא כחוק שחקן שצבר 5 כרטיסים צהובים. הסיבה להקלה: מדובר בטעות הקלדה של שופט

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' באדר תשפ"א

הפועל באר שבע תענש בהפסד טכני?-ערוץ 7
כרטיס אדום
צילום: ISTOCK

הפועל באר שבע תחלץ מהפסד טכני? אחרי שאיבדו יתרון בן שני שערים וסיימו בתיקו מול הפועל חיפה אמש במסגרת ליגת העל בכדורגל, הכאוס בהפועל באר שבע חוגג.

מסתבר כי לצד הבלאגן ששורר בקבוצה מאז התפטר ממנה מאמנה יוסי אבוקסיס, בעקבות חזרתה של אלונה ברקת לתפקיד הבעלים באופן רשמי ומוצהר, עברה זו גם על איסור מפורש בתקנון ההתאחדות לכדורגל כאשר זו שיתפה את שחקנה דוד קלטינס במשחק התיקו אמש מול חיפה על אף שזה החזיק ב-5 כרטיסים צהובים.

על פי תקנון ההתאחדות לכדורגל, 5 כרטיסים צהובים דינם כמו כרטיס אדום, מה שמחייב שחקן בהרחקה ממשחק אחד שלאחר ספיגת הכרטיס הצהוב החמישי. עוד נכתב בתקנון הההתאחדות, כי שיתופו של שחקן שלא כחוק, כאשר זה אמור לרצות את עונש ההרחקה בחוץ, יביא להפסד טכני.

בהפועל חיפה שמו לב לעובדה ודרשו להחיל את העונש על באר שבע של ברקת.

בבאר שבע הגיבו כשאמרו כי על פי הרישום באתר ההתאחדות, לשחקנם היו רק ארבעה כרטיסים צהובים, ולאחר בדיקת משחקה של באר שבע מול מכבי נתניה מתחילת העונה עולה כי אכן לקלטינס היו חמישה כרטיסים צהובים ושיתופו אמש במשחק מול חיפה היה בניגוד לתקנון.

עם זאת, מי שעשה את הטעות הקשה והמרה הוא שופט המשחק ההוא מול נתניה, לירן ליאני, כשזה עדכן במערכת הממוחשבת את הכרטיס הצהוב לשחקן אחר מבאר שבע, קבהא ולא לקלטינס ומכאן נבעה הטעות ושיתופו של קלטינס אמש שלא כחוק.

לבינתיים, ההחלטה שהתקבלה היא כי באר שבע לא תענש בשל העובדה כי השופט ליאני הוא זה שעשה את הטעות הקשה וכי השחקן ירצה את עונש ההרחקה שלו במשחק הקרוב של באר שבע - משחק הגביע מול מכבי ת"א.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il