יורו 2021 - בישראל?

לצד המאבק בנגיף הקורונה והחזרה לשגרה המתקרבת, בהתאחדות לכדורגל החלו לדון עם ראשי אופ"א על אפשרות לארח את אליפות אירופה בכדורגל

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' באדר תשפ"א

יורו 2021 - בישראל?         -ערוץ 7
בלומפילד המחודש
צילום: TPS

ישראל בדרך חזרה לשגרה. בישיבת הנהלת ההתאחדות הבוקר (ראשון) עדכן יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון על כך שישנה אפשרות כי חלק ממשחקי טורניר היורו הקרוב יתקיימו בישראל.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל חסון עדכן כי בשבוע שעבר הוא והמנכ"ל רתם קמר שוחחו עם נשיא אופ"א, אלכס סאפרין ובכירי הארגון על האפשרות לארח חלק ממשחקי יורו 2021 בישראל, כמו גם את השלבים המכריעים של משחקי ליגת האלופות והליגה האירופית.

האפשרות לארח את המשחקים בישראל קוסמת לראשי אופ"א, כאשר זו תיבחן ברצינות במידה שקצב שהתחלואה באירופה לא תאפשר בחודשים מאי-יוני קיום משחקים בנוכחות קהל.

למעשה, משמעות הדבר היא כי יו"ר ההתאחדות לכדורגל מאמין כי בחודשים אלו כבר תתאפשר כניסתם של קהל אוהדים למשחקי הספורט השונים בארץ, דבר שמהווה בשורה משמחת ואדירה לאוהדי הספורט הרבים.

נשיא אופ"א הודה להתאחדות על הנכונות לסייע, הביע הערכה גדולה לאופן בו ישראל מתמודדת עם נגיף הקורונה, כמו גם לקצב ההתחסנות, ואמר כי במידה שלא יחול שינו חיובי באירופה בחודשים הקרובים, האפשרות בשלב זה לקיום משחקים במסגרת ליגת האלופות והליגה האירופית באצטדיונים הגדולים בישראל בהחלט תילקח בחשבון.

מבחינת הגורמים הבכירים באופ"א, שעוקבים באופן רציף אחר ההתפתחויות בישראל בכל הקשור למאבק בנגיף הקורונה ולקצב ההתחסנות, יש הערכה כי ישראל עשויה להיות חממה לחדשנות בנושא.

בהתאחדות אמרו כי "הצדדים צפויים להמשיך לבחון בחיוב את היתכנות קיום המשחקים בישראל, כאשר ההצעה זוכה גם לתמיכת משרדי הבריאות והספורט".

וכך, המדינה היחידה שסגרה 3 פעמים את ענפי הספורט במדינה לאור העליה בקצב התחלואה ובשל סיבות כמו "מראית עין", עוד עשויה לארח את אירועי הכדורגל היוקרתיים ביותר באירופה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il