מילים בשבחו של דונלד טראמפ

יהיה מה שיהיה בעתיד, עם ישראל חייב חוב גדול לטראמפ ולממשל אותו הוביל. נראה שעוד נתגעגע לשגרירה באו"ם כמו ניקי היילי, לשגריר כמו דוד פרידמן ולשר כמו פומפיאו. כל אלה בהובלת טראמפ היטיבו עמנו מאד והכרת הטוב מחייבת אותנו להודות לו ולהם בפה מלא.

בעז שפירא , ב' באדר תשפ"א

מילים בשבחו של דונלד טראמפ-ערוץ 7
דונלד טראמפ
צילום: Shealah Craighead / White house official

אנחת רווחה חרישית נשמעה בליבי פנימה עת התברר במוצאי שבת כי הניסיון להדיח את דונלד טרמפ נחל כישלון. היה זה לאחר היוודע דבר הזיכוי שזיכה הסנאט האמריקני את דונלד טרמפ מאישום הסתה למרד בעקבות אירועי הפריצה לקפיטול.

אוסיף שלדעת רבים, לו הודח טרמפ על ידי הסנאט כי אז היה נגרם לטרמפ עוול נורא ובלתי יסולח, אולי כאקורד סיום לבחירות שלטענתו זויפו ובכך נשלו אותו מכהונה נוספת כנשיאה של ארצות הברית.

אודה ולא אבוש כי בעניין טרמפ אינני נטול פניות, אפרט בהמשך. בנוסף, ברגיל אינני חסיד של תיאוריות קונספירציה לסוגיהן ומה שמשכנע הן עובדות, רק עובדות. אלא שבמקרה של דונלד טרמפ קשה להימלט מהתחושה שנעשה לו עוול שם בארצות הברית של אמריקה. בדרך הקשה  למד טרמפ לדעת עד כמה גדול ועצום כוחה של תקשורת עוינת, בעיקר כאשר זו מגובה בבעלי הון ומערכת משפט – כל אלה ביחד שולטים בכיפה כמעט ללא מצרים. מזכיר לכם משהו?........

במשך שנות כהונתו הוקיע טרמפ באומץ מעל כל במה את התקשורת הזו וטבע את המונח "פייק ניוז". בראיונות רבים מספור סנט בכתבים ומראיינים שלדעתו עשו לו עוול בסיקור, לא שיקפו את האמת, נהגו איפה ואיפה וניסו כל העת לקדם סדר יום ליברלי, שמאלני, פוסט מודרני ובסופו של יום כזה הנוגד את האינטרסים של ארצות הברית, כפי שהוא ורבים כמותו ראו אותם.

בין הכינויים הרבים להם "זכה" טרמפ היו גזען, שוביניסט, גס רוח, כוחני, שונא אדם, שמרן קיצוני, נבער, חסר השכלה, שונא האנושות , אויב העם ועוד ככל שהדפוס או המיקרופון סובלים. האמת צריכה להיאמר – טרמפ היה נשיא מסוג אחר – ישיר, בוטה, נוקב, חסר פשרות ובעיקר...מאמין בדרכו ולא קשוב לדעת מתנגדיו. אופיו בצירוף דעותיו ובעיקר מעשיו הוציאו את מתנגדיו מהכלים ונראה היה שמנוי וגמור עמם למנוע ממנו לא רק את הנשיאות הפעם אלא אף לחסום את דרכו להתמודדות נוספת בעתיד.

בכל אופן בכל הנוגע אלינו כאן בארץ הקודש בחירתו של טרמפ לנשיא וכהונתו היו בבחינת נס, לא פחות!  אמנם, גם כאן יצא השמאל מכליו וטרמפ הפך בעיני החונטה משפטית/תקשורתית/שמאלנית לאויב האנושות אלא שרוב עם ישראל האוהב את ארצו ואת יהדותו צפה בעיניים משתאות אחר מהלכיו של טרמפ באזורנו.

טרמפ איננו הרב הראשי ואף לא מתנחל או בחור ישיבה אך מרגע היבחרו הבהיר במילים ובהמשך במעשים היכן מצוי לבו ולמי נתונה אהדתו. שורה ארוכה של פעולות ביצע טרמפ שכולן חיזוק ריבונותנו בארצנו וביסוס ההכרה הבינלאומית בעובדת היות ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. העברת השגרירות לירושלים, הכרה בחוקיות התנחלויות, הכרה בריבונותנו בגולן, פעולה נגד מוסדות בינלאומיים העוינים אותנו, בחירת ניק היילי לנציגת ארה"ב באו"מ, הסנקציות נגד איראן ועוד שורה ארוכה של מעשים – כל אלה היוו נקיטת צד בסכסוך, לטובתנו כמובן.

איש לא יטיל ספק בהיגד שדונלד טרמפ היה הנשיא הכי ידידותי לישראל אי פעם. כאמור, מעשיו יוכיחו. כעת, עם עזיבתו את המשרה הרמה ניאלץ ככל הנראה להתמודד עם מציאות וממשל ידידותיים פחות, מה שיבליט ביתר שאת את ימי החסד להם זכינו בתקופת טרמפ.

נכון, השמאל הישראלי שמח מאד על עזיבתו שכן טרמפ היה אוהב ישראל ותומך בה, בעוד השמאל הקיצוני מזדהה לא פעם עם האויב הערבי ועם סדר יומו תוך הפקרת ארץ ישראל ובעיטה בתנ"כ ובמורשת אבות. אלא שרוב העם שהנו מסורתי ו/או לאומי ו/או ירא שמים אהד את טרמפ ושמח בו בהיותו משענת יציבה ובוטחת לעמנו בארצנו.

יהיה מה שיהיה בעתיד, עם ישראל חייב חוב גדול לדונלד טרמפ ולממשל אותו הוביל. נראה שעוד נתגעגע לשגרירה באו"מ כמו ניק היילי, לשגריר כמו דוד פרידמן ולשר כמו פומפיאו. כל אלה בהובלת טרמפ היטיבו עמנו מאד והכרת הטוב מחייבת אותנו להודות לו ולהם בפה מלא ובאהבה כנה, לא פחות!