הלל יפה: שיפור במצבן של שתי היולדות שחלו בקורונה והיו במצב קשה

חדשות מעודדות מהמרכז הרפואי הלל יפה: שיפור ניכר במצבן של שתי היולדות שחלו בקורונה והיו במצב קשה.

השתיים ילדו בניתוח קיסרי חירום, והתינוקות אושפזו במצב טוב בפגייה. במהלך השבוע חל שיפור במצבן. אחת מהן, גלית יעקובוב, בת 30 מפרדס חנה- כרכור, אף צפויה להשתחרר לביתה בקרוב.

מצבה של היולדת השנייה מוגדר עדיין קשה, אך יציב. היא בהכרה ומתקשרת עם הצוות במחלקה. אשה נוספת בהריון שנדבקה בנגיף ואושפזה במצב בינוני, שוחררה לביתה כבר בסוף השבוע במצב טוב.

יעקובוב, שכעת כבר עומדת על רגליה, שוחחה היום עם ד"ר טטיאנה מיכאלוב, מנהלת המחלקה לזיהומיות א' והודתה לה על הטיפול המסור לו זכתה, "קיבלתי טיפול מסור מכולם אי שצוות במחלקה. הם חיזקו אותי ועודדו אותי וחיזקו אותי כל העת. בית החולים והמחלקה עשתה מעל ומעבר כדי שאתאושש ואחזור הביתה. צוות הפגייה גם הוא טרח לתעד ולצלם לי את התינוקת שלי ולשלוח לי תמונות כל העת, כולל עדכון במצבה. מדהימים אחד, אחד. תודה גדולה לכולם".

ד"ר טטיאנה מיכאלוב, מנהלת המחלקה זיהומיות א' השיבה: "אנחנו שמחים על שחרורה של יעקובוב ומאחלים לה שתשמח בצאצאית החדשה שנוספה למשפחה".

עוד מציינת ד"ר מיכאלוב כי העובדה שגיל המתאשפזים יורד אינו מסמן טובות, וקוראת לציבור להמשיך להתחסן, וכן להמשיך לשמור על כללי הריחוק החברתי בכדי שנוכל לחזור לשגרה.

נכון ל- 14.2.2021 מאושפזים במרכז הרפואי הלל יפה במחלקות למאומתי קורונה 67 בני אדם, מתוכם 10 במצב קל, 17 במצב בינוני ו – 38 במצב קשה מתוכם 3 מונשמים ובמצב קריטי. בבית החולים מציינים כי למעלה מ- 20% מהמאושפזים הינם בגילאי 50 ומטה.