הענקת התעודות
הענקת התעודות צילום: רועי חדי

ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן העניק יחד עם מח״ט אפרים אל"מ יפתח נורקין תעודות הוקרה ללוחמים שנטרלו את המחבל לפני כשבועיים בצומת גיתי אבישר שבשומרון ומנעו פיגוע דקירה.

ראש מועצת שומרון הפתיע את ליאן הרוש הלוחמת שנאבקה במחבל, שהיא חיילת בודדה מאנגליה, והוריה הועלו בזום מאנגליה ונכחו בטקס.

הוריה של ליאן התרגשו ואמה מיכל הרוש אמרה לה: "ליאן את מודל לחיקוי למשפחתך ולחברייך. פה תמיד עמדת על העקרונות שלך ולא וויתרת על הציונות ועמדת בפני המכשולים שהצבתי לך. את נחושה ועמדת בגבורה ועשית מה שהיה עלייך לעשות, את גאווה ענקית לנו ולכל הסובבים אותך, אנחנו אוהבים אותך מאוד וגאים בך עד אין סוף".

ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן אמר בעת הענקת תעודת ההוקרה לליאן: "את גיבורה גדולה, ובאנו לחזק אתכם כשני גיבורים שמנעו פיגוע ובמקום בבתי חולים אנחנו כאן, לפני שנתחיל בטקס יש לי הפתעה קטנה, יש לנו אורחים מלונדון שמצטרפים אלינו בזום".

עוד הוסיף דגן ואמר להורים לאחר הצטרפותם: "אנחנו הכנו לבת היקרה שלכם הלוחמת הגיבורה הפתעה, ואנחנו מתרגשים ביחד אתכם, אנחנו חיים בשומרון כאזרחים אנחנו בונים פה, מטיילים כאן, האירוע הזה היה יכול להסתיים אחרת היינו יכולים עלולים למצוא את עצמנו מבקרים פצועים בבתי חולים או גרוע מזה, והתושייה שלכם וסיימתם אירוע שהיה יכול להסתיים בצורה טראגית ונוראית כמו שקרה כאן לפני לא הרבה זמן, נגמר כמו שצריך עם שגרה שממשיכה כמו שראוי".

מח"ט אפרים אל"מ יפתח נורקין אמר: "בארוע הספציפי הזה, לוחמי צה"ל, במקרה זה גדוד רם של פיקוד העורף, התנהלו בדיוק כמו שאנחנו מצפים מהם, ובסיטואציה הזו שמישהו מתנפל עליך, חיילי צהל צריכים לגבור עליו. זה לא דבר פשוט, פעלתם בנחישות ובאומץ וסיימתם את הארוע בצורה הזו, ומבחינתנו המשימה שאנחנו נבחנים עליה יום יום יום להגן על תושבי יו"ש בגזרת חטיבת אפרים, בבתים בדרך לבתים, נעשתה"

ליאן הרוש הלוחמת שנאבקה במחבל הודתה לכולם ואמרה: "רציתי להגיד תודה לכם, עשינו מה שהיה צריך לעשות אני שמחה שכולם בריאים, תודה על הכל ותודה על ההפתעה" הוסיפה בחיוך.

הלוחם שירה במחבל וניטרל אותו, סיפר: "תודה רבה שהזמנתם אותנו לכאן זה כבוד גדול ולא מובן מאליו, שמח מאוד שיכולנו לפעול כמו שצריך והכי חשוב שיש תחושת בטחון, לאזרחים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו