כיצד להעמיק את הקשר בדייטים?

הרבה מהקשרים מתחילים יפה, אבל נקטעים באיבם כי הם לא מתפתחים בהמשך. ד"ר ציפי ריין תתארח ברביעי הקרוב בפרויקט 252 ותסביר איך מעמיקים קשרים כך שיוכלו להבשיל לכדי חתונה

נדב גדליה , ג' באדר תשפ"א

כיצד להעמיק את הקשר בדייטים?-ערוץ 7
ציפי ריין
צילום: ללא

ד"ר ציפי ריין היא פסיכולוגית, מטפלת אישית, זוגית ומינית. אם לשבעה המתגוררת בעלי זהב ומנהלת המרכז למשפחה במכללת אורות ישראל.

מה שהכי מציק לד"ר ריין בתופעת הרווקות הוא עניין די כאוב שמתחיל מדקויות של תחושות: יחס משתנה בין חברים שאחד מהם התחתן והאחר - טרם. לדידה של ריין, חברויות מתעממות בשל רווקות בתירוץ של 'אין לנו נושאי שיחה משותפים' וחבל שכך, אך יותר מסתם 'חבל', מפריעה לריין התחושה שלעיתים נותנים נשואים לחבריהם הרווקים, לעיתים שלא במתכוון.

"יש לפעמים התנשאות", אומרת ריין. "יש רווקים שפגועים כבר מההתנשאות הזאת; כאילו - לא משנה אם הם מצליחים בדברים אחרים בחיים - הם כביכול פחות טובים כי הם רווקים.

אחד הדברים שחייבים לתקן בחברה זאת ההתנשאות הזאת. כולנו צריכים ללמוד להתקדם, לגדול ולהיות טובים יותר. אני מאמינה שכולנו שווים; זה שמישהו נשוי או רווק זה לא אומר שמישהו יותר טוב ממישהו".

ברביעי הקרוב תתארח ריין בפרויקט 252 ותנסה לסייע לרווקים באחד הנושאים החשובים ביותר שנוגעים הן לעולם הדייטים והן לעולם החברויות: כיצד מעמיקים קשרים שמתרקמים וגורמים להם להיות חזקים יותר ולא חלילה - להיגמר.

"אני אדבר בהרצאה שלי על איך מעמיקים קשרים וכיצד מנהלים שיחה יותר עמוקה", אומרת ריין. "אני קוראת לכלי הזה 'חדרי הלב' - זה כלי אדיר דרכו אפשר ללמוד איך לעבור מדיבור מרוחק - למשהו מאוד קרוב. איך מורידים חומות הגנה ונותנים למישהו להיכנס פנימה, אל הלב. בע"ה, יהיה מעניין ממש".

הרצאתה של ציפי ריין בנושא 'כיצד לפתח ולהעמיק את הקשר - כשכבר נמצאים בקשר' - תשודר במסגרת פרויקט 252 ביום רביעי, ה' אדר התשפ"א (17.2.21 למניינם), בשעה 21:00.

עדיין לא בפרויקט? להצטרפות לפרויקט 252 לחצו כאן.