ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ צילום: קובי ריכטר/TPS

בליכוד דחו היום (ראשון) את בקשת שר הביטחון בני גנץ לבחון מחדש את ההצבעה המתוכננת בדירקטוריון קק"ל על הצעת ההחלטה לרכוש קרקעות ביהודה ושומרון.

יו״ר הקואליציה ויו״ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר, מסר, "למרות בקשת גנץ, נושא רכישת הקרקעות של קק״ל ביהודה ושומרון נשאר על כנו ויצביעו עליו היום בדירקטוריון ובהנהלה".

"פנייתו המוזרה של גנץ, שכל מטרתה היא גיוס קולות של השמאל בבחירות, היא עוד נקודת שפל בדרכו הציבורית. פעלתי על מנת שההצבעה בנושא תערך כסדרה בהנהלה ודירקטוריון ללא שינוי. אין בכוונתנו לוותר על הנושא החשוב הזה וכל נסיון לדחות את ההליך, יביא להתנגדות נחרצת של חברי הליכוד בקק"ל", תקף זוהר.

חה"כ עמית הלוי הוסיף בתגובה לבקשת גנץ "לבחון את השלכות ההחלטה", ואמר: "השר בני גנץ אנחנו בוחנים את השלכות ההחלטה הזו, כבר 120 שנה".

"ההשלכות עד כה: 1. תחיית העם היהודי בארצו. 2. הקמת מדינת ישראל. 3. בניה ופריחה באדמות המולדת שנגאלו. הרצל עבד על זה קשה, אנחנו ממשיכים בדרכו. לפחות אל תפריע", הוסיף.

בשמאל זעמו מנגד על ההחלטה להעלות את נושא רכישת הקרקעות ביו"ש להצבעה, והתריעו מפני ההשלכות שיהיו לכך לטענתם.

יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, תקף את העלאת הנושא להצבעה וטען, "הימין הופך את קק"ל לקרן הקיימת להתנחלויות".

לדבריו, "נציגי מרצ יתנגדו למהלך שמטרתו לחזק את ההתנחלויות ולהרוס כל סיכוי עתידי לשתי מדינות. קק״ל היא לא חברת ביצוע להרס הפתרון המדיני והסיכוי לשלום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו