המבצע המיוחד של איגוד הג'ודו

מעורבות של משרדי ממשלה שונים, ליווי אישי מכבש המטוס ועד לבית המלון ואיפול מוחלט. באיגוד הג'ודו נערכים להגעתו של סעיד מולאי לארץ

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' באדר תשפ"א

המבצע המיוחד של איגוד הג'ודו-ערוץ 7
הג'ודוקא האירני סעיד מולאיי
צילום: רויטרס

הערב (ראשון) ינחת בישראל לראשונה בהיסטוריה, ספורטאי איראני שיתחרה על אדמת ישראל בין היתר גם ככל הנראה מול ספורטאים ישראליים.

מדובר בלא אחר מאשר הג'ודוקא האירני סעיד מולאי, אלוף העולם לשנת 2018 בקטגוריית עד 81 ק"ג.

מולאי כזכור, הודיע לפני שנה וחצי, אחרי אליפות העולם שהתקיימה בטוקיו, המקום בו יתקיימו המשחקים האולימפיים בקיץ הקרוב, על פרישתו מייצוג המדינה בו נולד לאחר שזו איימה כי תפגע בו ובמשפחתו אם יעז להתחרות מול הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי.

מולאי, ספורטאי ברמות הגבוהות, התלבט ארוכות ורבות אם אכן להחרים את התחרות הספורטיבית מול הישראלי או שרוח הספורט חזקה יותר מכל איום כזה או אחר, ולאחר שנכנע ללחצים ולאיומים החליט להחרים את ההתמודדות אך לאחר מכן לעזוב את ייצוג איראן בתחרויות הבינלאומיות.

בלחץ ובתמיכת יו"ר איגוד הג'ודו העולמי, מריוס וויזר, מצא מולאי מקלט בגרמניה כשזה מתחרה כעת תחת דגל מונגוליה.

לראשונה מאז אותה אליפות ופרישתו מייצוג איראן, יתחרה כעת מולאי על אדמת ישראל כשזה יגיע הערב לתל אביב ויתחרה במסגרת טורניר הגראנד סלאם בג'ודו. על פי ההערכות, מולאי עשוי להתחרות בהמשך התחרות גם מול הג'ודוקא הישראלי בקטגוריה שלו, אלוף העולם, אלוף אירופה פעמיים ואלוף ישראל בג'ודו - שגיא מוקי.

הגעתו של מולאי לארץ מתאפשרת הודות למוערבות של מספר משרדי ממשלה שונים כאשר מולאי צפוי לקבל אבטחה צמודה עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון ואף ליווי מכבש המטוס ועד לבית המלון בו ישהה עד לסיום התחרות ביום ראשון הבא.

בינתיים, באיגוד הג'ודו מתחייסים לנושא בצורה רגישה זאת בכדי להבטיח את ביטחונו האישי של הג'ודוקא האיראני ונכון לעכשיו קיים איפול כבד על הגעתו של מולאי לארץ.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il