מכתב אנונימי מסעיר את צמרת צה"ל

חדשות 12: מכתב עם מידע מכפיש נגד קצין שמתמודד על מינוי לתפקיד אלוף נשלח לפצ"ר ולמפקד מצ"ח • החשד הוא שהמכתב נשלח על רקע התמודדותו לתפקיד

תגיות: צה"ל קצינים
ערוץ 7 , ב' באדר תשפ"א | עודכן: 19:03

מכתב אנונימי מסעיר את צמרת צה"ל-ערוץ 7
הקריה בתל אביב
צילום: Moshe Shai/Flash90

בימים האחרונים נשלח לפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק, ולמפקד מצ"ח, מכתב אנונימי המכיל מידע מכפיש נגד קצין בדרגת תת אלוף המתמודד על מינוי לתפקיד אלוף. כך דווח בחדשות 12.

החשד הוא שאת המכתב שלח קצין בכיר, אחד המתמודדים האחרים על אותו תפקיד.

הקצין ששלח את המכתב ביקש לא לפתוח בחקירה וציין כי הפרטים שהביא נסמכו רק על שמועות. קצינים בכירים מאוד בצה"ל מעורבים בפרשה הזו - וכעת שוקלים בצה"ל מה לעשות עם הקצין שכתב את המכתב ולברר האם בכל זאת יש ממש בטענות.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה: "אין מקום ולא יהיה מקום בצה"ל לתרבות של רכילות והכפשות. הרמטכ"ל הורה להשלים בדיקה מקיפה של פרטי המקרה כדי להגיע לחקר האמת, ולעקור מן השורש תופעות אלו של הכפשת קצינים ללא ביסוס. ככל שימצא לכך מקום, יינקטו צעדים בהתאם.

"לאחרונה נשלחה פנייה בכתב למפקד מצ"ח ולפצ"ר, שבה הועלו טענות כנגד קצינים מסוימים. בפנייה לא הוצגו עובדות שמבססות את הטענות, ובשיח שנערך לאחריה עם הפונה, הוא לא הצביע על עובדות וראיות ומסר שאינו מעוניין למסור עדות ולהמשיך את העיסוק בנושא. הטענות העולות במכתב נבדקו בציר הפיקודי ונמצא כי הן חסרות כל שחר".