יהודה משי זהב: ''ממתי רבנים מבינים בחיסונים? הקורונה מסוכנת פי אלף"

יו"ר זק"א מספר לערוץ 7 על השנים הרבות בהן הוריו כעסו על הדרך בה בחר, "הדלקת המשואה היתה שיא הבגידה, בסוף היתה להם נחת רוח".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ב' באדר תשפ"א

יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב שוחח עם ערוץ 7 על האובדן הקשה שחווה במות שני הוריו ואחיו הצעיר, ולא מצליח להבין את האנשים שלא מוכנים להתחסן.

על האבל הקשה במשפחתו אמר משי זהב: "זו לא מכה, אלו שלוש מכות. אתה מקבל מכה ביד, זה כואב. אתה מקבל מכה באותו מקום זה סופר כואב, אתה מקבל פעם שלישית מכה זה נהפך להיות ייסורים".

לדבריו, "60 שנה לא ישבנו שבעה, לא אמרתי קדיש, ופתאום זה בא לך אחד בתוך השני זה באמת היה קשה וכואב אבל לא נשאבתי לשכול וליגון".

"איך אבא שלי היה אומר? אוקי, זאת תמונת המצב. מפה צריך להסתכל מה עושים הלאה", הוסיף. "הבנתי מהר מאוד כמה דברים. הבנתי שרבונו של עולם מעמיד אותנו בניסיון קשה מאוד. אנחנו כיהודים מאמינים, מתפללים שלוש פעמים ביום ואהבת את ה' אלוקיך בכל לבבך ובכל נפשך ובכל מאודך, ואחד הפירושים של בכל מאודך זה לאהוב אותו בכל מצב. אז ברור שלאהוב את רבונו של עולם כשטוב לך זו לא חכמה. כשקשה זה המאני טיים שלך להראות שהנה אתה יודע לעמוד במבחן. זה היה קשה והתמודדתי, אבל בסופו שלך דבר ידעתי שהוא נותן לי מכה וכשאבא נותן מכה זה מאהבה ולא משנאה".

משי זהב סיפר כי שנים רבות הוריו לא קיבלו את פועלו. "באתי ממקום אחר, מההארדקורד של נטורי קרתא", אמר. "אני בעבר הייתי מהמובילים, נעצרתי הרבה פעמים, הובלתי הרבה מאוד מההפגנות. אחר כך, כשיצאתי לדרך השנייה והשיא היה באמת בהדלקת המשואה, מבחינתם זה באמת היה שיא הבגידה, והרבה שנים היו ברוגז איתי, אבל אני חושב שבסופו של דבר ההורים שלי באמת היה להם נחת רוח וגם בטח קיבלו הרבה מאוד פידבקים ממה שאנחנו עושים והם ראו שהשד לא כך כך נורא ושאפשר לעשות דברים טובים ויפים למען עם ישראל".

על החשש מהחיסונים הוא אמר: "מותר לחשוש, זה טבעי. אבל אסור להשתמש בפייק-ניוז. אני רואה הודעות של רבנים שקוראים לעצמם רבנים שמתעסקים נגד החיסון. ממתי רב מבין בחיסון? הרי ההלכה אומרת שגם ביום כיפור, אם מישהו צריך לצום או לא, בספק פיקוח נפש הרב צריך לשאול את הרופא. ההלכה העבירה את הסמכות לרופא".

לדבריו, "כשיש לי שאלה בהלכה אני הולך לרב, זה התפקיד של הרב. כשיש לי לי שאלה ברפואה אני הולך לרופא הוא מבין ברפואה. איך אנשים יכולים לקחת על עצמם אחריות? מאיפה יש להם את הכתפיים הרחבות לקחת אחריות ולו של אדם אחד שיינזק? הרי כל מה שהנגיף עושה הוא פי אלף יותר גרוע ממה שאולי אולי החיסון עושה".