בני ישיבות שלא התייצבו הפכו לעריקים

ח"כ ישראל אייכלר ביקש משר הביטחון שלא לשלול מעמד 'בן ישיבה' מבני הישיבות בתקופת הקורונה, בשל הסגרים התכופים.

בן שאול , ב' באדר תשפ"א

בני ישיבות שלא התייצבו הפכו לעריקים-ערוץ 7
ח"כ ישראל אייכלר
צילום: יוני קמפינסקי

בעקבות ההתמודדות עם נגיף הקורונה גילו בני ישיבות רבים שאיבדו את מעמד בן ישיבה משום שלא התייצבו בזמן שנקבע להם להגיש את מסמכי הדיחוי.

אלו שכבר הצליחו להגיע ללשכת הגיוס, סורבו כניסה על ידי הפקידים בשל המגבלות.

לאחר שהוגשו פניות רבות ללשכת ח"כ ישראל אייכלר, הוא פנה לשר הביטחון וביקש ממנו להתייחס לבני הישיבות בתקופת הקורונה כשם שמנהלי הביטוח הלאומי פוטרים את מקבלי דמי האבטלה להתייצב בתקופה זו.

"בתקופת הקורונה מצאו עצמם בני ישיבות רבים בקפסולות ללא אפשרות להתייצב לדיחוי בלשכת הגיוס." כותב ח"כ אייכלר לשר הביטחון גנץ.

"פעמים שמועד ההתייצבות חל בימי סגר, בידוד או אפילו מחלה, ולפעמים קרה שהבחור הגיע ללשכת הגיוס, והחייל בכניסה סירב להכניס אותו פנימה בגלל מגבלות הקורונה. בחורים שמסרו את אישורי וועדת הישיבות לחייל בחוץ, קיבלו הודעה שלא התייצבו ונשלל מהם מעמד בן ישיבה".

"הלכה למעשה, כל אותם נערים שלא הגישו את מסמכי הדיחוי בשנה האחרונה, הפכו מבחינת הצבא למיועדי גיוס, ולחלקם כבר נקבע תאריך לגיוס חובה".

ח"כ אייכלר ביקש במכתבו: "אני מבקש ממך לפתור את הכשל הבירוקרטי המיותר הזה, כפי שנהגו בביטוח הלאומי. שם ביטלו השנה את חובת ההתייצבות השבועית של המובטלים, מתוך הבנה שבלתי אפשרי לחייב אנשים להגיע למוסד לביטוח לאומי בתקופה מורכבת כזו".