לא רק קורונה: מגיפת אבולה חדשה בדרך?

גינאה הודיעה על התפרצות מגיפת אבולה, לאחר שהתגלו שבעה מקרים חדשים ושלושה בני אדם מתו מהנגיף.

תגיות: גינאה אבולה
ניסן צור - ערוץ 7 , ב' באדר תשפ"א

שלטונות גינאה הודיעו באופן רשמי כי המדינה מתמודדת עם מגיפת אבולה, לאחר שבימים האחרונים התגלו שבעה מקרים חדשים של הנגיף ושלושה אזרחים מקומיים מתו כתוצאה מההידבקות.

כל שבעת הנדבקים השתתפו בהלוויה של אחות רפואית שמתה כתוצאה מהידבקות אבולה, וזמן קצר לאחר מכן החלו לסבול משלשולים, הקאות ודימומים שהובילו למותם של שלושה מהם.

בהודעת משרד הבריאות בגינאה נמסר כי כל הנדבקים אושפזו בבידוד במרכזים רפואיים, אך לאור החשש כי ישנם נדבקים נוספים במדינה הוחלט להכריז באופן רשמי על התפרצות מחודשת של מגיפת האבולה.

"בהתמודדות עם המצב הזה ובהתאם לתקנות הבריאות הבינלאומיות, ממשלת גינאה מצהירה על התפרצות של מגיפת אבולה", נמסר בהודעת המשרד.

ראש הסוכנות לביטחון בריאות לאומי בגינאה, סאקובה קייטה, הודיע כי "כמה אנשים שהשתתפו בהלוויה זו החלו לסבול מתופעות שלשול, הקאות, דימום וחום כעבור מספר ימים".

החשש בגינאה הוא כי המדינה תיאלץ להתמודד כעת גם עם התפשטות מהירה ונרחבת של נגיף האבולה, בנוסף למגיפת הקורונה. בגינאה נרשמו עד היום כמעט 15 אלף נדבקים בקורונה, כאשר 84 בני אדם מתו מהנגיף.

מגיפת האבולה שהתפרצה בין השנים 2013-2016 באפריקה, גבתה את חייהם של 11,315 בני אדם מתוך 28,616 בני אדם שנדבקו בנגיף, כאשר אחוז התמותה נחשב גבוה מאוד ועומד על 39 אחוזים.

נציג ארגון הבריאות העולמי בגינאה אמר כי הארגון ישלח סיוע מיידי למדינה, בנסיון למנוע את התפשטות המגיפה בגינאה עצמה ולמדינות אחרות באפריקה ובעולם.

גם בליבריה, החולקת גבול עם גינאה, הורה הנשיא ג'ורג' וואה לרשויות הבריאות להיכנס לכוננות גבוהה, מחשש כי אזרחים בליבריה נדבקו גם הם בנגיף.