מתוך היום המקוון
מתוך היום המקוון צילום: יח"צ

יום עיון מקוון בסגנון ted של האגף לתרבות יהודית התקיים השבוע עם שלל פעילויות, סדנאות והרצאות. בנושא 'המשפחה במעגלי החיים". הרב איתיאל בר לוי, ראש האגף:"מדובר בתחום שהוא ערך עליון, שחייב לעלות על שולחן של כל רשות"

מנהלי התרבות היהודית הנמצאים ברשויות, במועצות האזוריות והמקומיות. מנהלי מרכזי זהות, ומדרשות, חברי גרעינים תורניים מקרן קהילות, מרכזי משפחה של חיבורים, רכזי חינוך חברתי – ערכי וצוותים מקצועיים העוסקים בערך המשפחה.. השתתפו השבוע ביום יום העיון במהלך היום התקיימו שלושה מושבים: זוגיות, הורות על ציר הזמן, ודייטים לקראת נישואין

המושב הראשון עסק בזוגיות מיטבית, זוגיות מאתגרת ומקדמת. חרות גנוד מבית חיבורים הציגה ערכה הנקראת " רגע זוגי" הפותחת רגעים אינטימיים בין בני זוג. דואט זוגי של אלונה ואמיר ירון בחשיפה אישית בנושא דתיה וחילוני או חילונית ודתי - מחברים קצוות בבית. ובין לבין בחוש הומור מעולה עלו הסטנדאפיסטיות נויה מנדל ומיכל לויטין.

המושב השני היה הורות על ציר הזמן – סמכות הורית, גיל ההתבגרות וקשר בין דורי. הרבנית ימימה מזרחי תמיד מחזקת, מרגשת ומחזקת , הזכירה את הרב ד"ר טברסקי זצ"ל שידע להיות מחנך אב ורב וזה מה שנדרש מאתנו בזמן מיוחד זה. מיכל דליות דיברה ההורה המודרני והילד הדמוקרטי. והוסיפה: "את הילדים יש לחנך על פי האמרה חנוך לנער על פי דרכו. יש להם כוחות פנימיים ולאתגר את ילדינו להגיע למיצוי היכולות שלהם. תפקיד ההורה הוא מורה דרך במיוחד בתקופת הקורונה", הסופר חיים ולדר: הרצה על חלון לציבור החרדי –אתגרים של סמכות הורית, לתת מסילה מתאימה לכל ילד", סיון רהב מאיר וחמותה זיוה מאיר: סיפרה למשתתפים איך לעבוד על מערכת החיסונית של ההורים, הטיפ של סיון מילת המפתח היא שליחות – עבודה מתוך תפיסה שזה חשוב.

המושב השלישי עסק בדייטים ורווקות הנמשכת יותר ממה שהיינו רוצים והשתתפו בו הרב יוני לביא שדיבר על המטרה: מקודשת! "הרווקות - אתגר לאומי. טיפ "אל תאחלו בקרוב אצלך אלה, בואו נדאג להם יום העיון היה בשיתוף פרויקט 252 וערוץ 7 שהעלו פאנל עם מיטב המרצים, סביב שאלות בוערות. בהשתתפות גבי דניאל, מיכל וולשטיין, עודד הרוש, מיכל רשף וצוריאל גביזון. שירת מלאך סיימה בהרצאה מרתקת על איך לעזור להגיע לחופה.

יפה פרנס מנהלת תחום המשפחה ושיתופי פעולה " ביום העיון שמענו חידושים, חיזקנו דעות קדומות, דייקנו תובנות ואפילו שברנו מיתוסים. נערמו על שולחננו נושאים רבים בתחום המשפחה כמו משפחה ומשפט, תקשורת ומשפחה רפואה ומשפחה נשארנו עם טעם של עוד להתראות בכנס הבא.

הרב איתיאל בר לוי ראש האגף לתרבות היהודית: "תחום המשפחה הוא ערך עליון שחייב לעלות על שולחן העבודה של כל רשות. לשמחתנו, יש שפע של תוכניות וסדנאות שיכולות להתאים גם לתקופת הקורונה – ואנחנו שמחים לחשוף את התכנים הייחודיים האלו לכלל הרכזים ומנהלי התרבות"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו