כדת משה וישראל

בעקבות הצעתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ לאשר נישואין אזרחיים, ארגון חותם מפרסם סרטון הסברה וחוברת המפרטת את הנושא ומראה כי הכרה זו תגביר את תופעת ההתבוללות ותפגע פגיעה קשה באוכלוסייה היהודית בישראל.

בשיתוף חותם , ג' באדר תשפ"א

כדת משה וישראל-ערוץ 7
חופה
צילום: ISTOCK

היום (ב') הודיע יו"ר כחול לבן בני גנץ כי הוא מבקש לקדם נישואין אזרחיים במדינת ישראל.

בעקבות זאת, ארגון חותם מפרסם סרטון הסברה וחוברת המפרטים את ההשפעות העתידיות של התרת נישואין אזרחיים, ביניהם הגברת תופעת ההתבוללות, פירוק התא המשפחתי היהודי ועוד.

"נישואין הנהוגים כיום במדינת ישראל, מלבד העובדה שהם מהווים נדבך מרכזי בשמירה על צביונה כמדינה יהודית, ומבטיחים את לכידותו של העם ומניעת קרע בלתי ניתן לאיחוי בין חלקיו, הם גם אלו שמונעים התבוללות", אומרים בחותם, "בשנים האחרונות, אנו רואים מגמה של הצטמצמות האוכלוסייה היהודית מול גידול של האוכלוסייה הלא יהודית".

"מנתונים שאספנו בדוחות של הלמ"ס, אנו רואים שבשנים האחרונות אחוזי האוכלוסייה הלא יהודית גדלו על חשבון האוכלוסייה היהודית כאשר בערב שנת התשפ"א, אנו עומדים על 74% יהודים, 21% ערבים ו- 5% אחרים במדינת ישראל. צימצום שינוי שמראה מגמה ברורה".

להצטרפות לקבוצת העדכונים של חותם לחצו כאן

בחותם מוסיפים כי "נישואים אזרחיים יקלו מאוד על נישואי תערובת, ואף יהפכו אותם ללגיטימיים. במקרים שיש ספק אם אחד מבני הזוג יהודי, תפחת המוטיבציה שלו להוכיח את יהדותו, או להיכנס לתהליך של גיור במקרה שהוא אינו יהודי''.

בנוסף לכל זאת, נישואין אזרחיים יקלו על נישואין בין יהודים וערבים בישראל והנזק יהיה כפול: הוא יחריף את העימות מול הערבים, שעד כה רובם חיים ביישובים נפרדים ובקהילות נפרדות.

גם בנושא המסתננים, מצב זה יגביר את תופעת הנישואים הפיקטיביים לצורך התאזרחות, כפי שקורה בארצות המערב, ויביא להלבנת הגירה בלתי חוקית.

"תופעות אלה יביאו לפגיעה חמורה בקיומו של רוב יהודי במדינה, אנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם שיעורי התבוללות הולכים וגדלים", מסכמים בחותם.

בגוף החוברת נדונות גם השאלות על סמכותה ומעמדה של הרבנות, על חופש הפרט, שאלת הכפייה הדתית, המחויבות לאמנת זכויות האדם, ועל היבטים הלכתיים, חברתיים ופוליטיים של נישואין אזרחיים מול נישואין כדת משה וישראל. זוהי החוברת הראשונה מסוגה שסוקרת את כל הנושא לעומק גם מנוקדת המבט הלאומית וגם מנקודת המבט ההלכתית.

לחוברת המלאה לחצו כאן

גם הרב אליקים לבנון רב המועצה האיזורית שומרון מסביר את המורכבות והבעייתיות בנישואים אזרחיים: "אם לא יהיה חוק נישואין וגירושין, אני את ילדי או נכדי לא אוכל להשיא למי שלא יבוא עם אישורים שאכן ילדיו, בניו, בנותיו, כולם נולדו כדת וכדין ואין בהם פסולי חיתון, פסולים לבוא בקהל." ומוסיף "אנחנו עם אחד וחייבים מרקם אחד בסיסי, מכנה משותף שיחבר את כל עם ישראל המכנה המשותף חייב להיות מוסכם על ידי מערכת סדורה ומוסכמת לא ייתכן שכל אחד יקבע לעצמו את הקריטריונים האלה ויתן פרצות. חייבים גוף ממלכתי כי אחרת אנחנו נתפרק לשני עמים או ליותר מזה".

להצטרפות לקבוצת העדכונים של חותם לחצו כאן

חותם
צילום: יח"צ

לחוברת המלאה לחצו כאן