נתניהו בקבינט הקורונה: "צריכים את התוכנית הכלכלית". בני גנץ: "זה שוחד בחירות"

בשבוע הבא ייפתחו חנויות הרחוב ובתי הכנסת, הקניונים, השווקים, חדרי הכושר, אירועי התרבות, הספורט, מוזיאונים ומלונות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באדר תשפ"א

נתניהו בקבינט הקורונה: "צריכים את התוכנית הכלכלית". בני גנץ: "זה שוחד בחירות"-ערוץ 7
בדיקות קורונה במודיעין
צילום: Yossi Aloni/Flash90

קבינט הקורונה התכנס בצהריים (שלישי) כדי לדון בהמשך פתיחת המשק בהתאם למתווה התו הירוק, וחידוש הלימודים בבתי הספר וגני הילדים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הקבינט: ''בצרפת שירות הבריאות הורה לבתי החולים להתכונן לעלייה חדה בתחלואה עקב המוטציה. מצב החירום בצ'כיה יימשך שבועיים נוספים עקב העלייה בתחלואה בגלל המוטציה. בבריטניה בוריס ג'ונסון אומר: 'מקווה שבתי הספר יפתחו בשמיני במרץ בגלל המוטציה'.

''אנחנו חייבים לפתוח בהדרגה ובזהירות, וזה מה שאנחנו רוצים לעשות בשני שלבים: בשלב הראשון בשבוע הבא, כמובן נפתח את חנויות הרחוב ובתי הכנסת אבל גם בתו ירוק את הקניונים, השווקים, חדרי הכושר, אירועי התרבות, הספורט, מוזיאונים, מלונות ועוד''.

בשלב השני, כשבועיים לאחר מכן, תבוצע פתיחה נוספת. "אנחנו יכולים לעשות זאת כי יש לנו חיסונים. חיסונים לכל אזרח בניגוד לכל המדינות. בניגוד לבריטניה, צ'כיה, צרפת ולכל האחרות. אנחנו יכולים לפתוח בצורה אחראית.

"אנחנו צריכים לפתוח תוך כדי מאמץ עליון לחסן כמה שיותר מ-570 אלף האיש מעל גיל 50 שהם בסכנת בריאות, מחלה קשה ומוות. לכן אנחנו צריכים לפעול במקביל לפתיחה בתו ירוק, גם לחיסון מהיר כדי לנצח את הנגיף''.

נתניהו התייחס לדאגות מחג הפורים: ''נצטרך גם לקבל החלטות על מגבלות מיוחדות לגבי פורים כי אנחנו לא רוצים שהתחלואה תתפשט בפורים, על כך נדון היום. מקווה שנוכל להגיע להחלטות היום בכל הנושאים הללו, לכל המאוחר מחר".

שר הביטחון בני גנץ התעמת בקבינט עם נתניהו, כשזה האחרון הסביר מדוע חייבים לאשר תוכנית סיוע כלכלית לאזרחים ובעלי עסקים. ''אין לנו שולי ביטחון כי אנחנו קרוב לאלף חולים קשים", אמר נתניהו. הפתיחה תעלה אותנו גם בחולים קשים אני לא מאמין שמישהו כאן לא מבין את זה. אנחנו צריכים לפתוח בזהירות. כשיש בעיות כלכליות אני אומר אכן, לכן בנינו תכנית כלכלית שלא מוכנים לעבוד איתה. המענה הוא לא לפתוח. האיזון הנכון תוך כדי פתיחה בהדרגה זה התכנית הכלכלית''.

גנץ הגיב: ''אנחנו לא עוצרים את התכנית הכלכלית, אנחנו עוצרים שוחד בחירות. אתה משחק איתי איך שנוח לכך. אני בעד לדון בתכנית הכלכלית ולשמוע את כולם ואז להביא את זה לדיון בממשלה. אתה יודע טוב ממני".

נתניהו הורה למזכיר הממשלה: ''צחי אנא קבע מועד מיידי לדון בנושאים האלו''.