השר אלי כהן בבנימין: "מחויבים לפעול להסדרת ההתיישבות" פורום ציון ויורשלים בליכוד

שר המודיעין אלי כהן קיים היום (שני) סיור בישוב עמיחי ובגבעות שילה בבנימין, יחד עם אביחי בוארון, יו"ר פורום ציון וירושלים בליכוד.

בסיור דנו השניים על ניסיונות ההשתלטות הערבית על השטחים הפתוחים, ועל הצורך בהרחבת הבנייה היהודית והעמקת האחיזה בקרקעות כתשובה לכך.

לדברי השר כהן, "אנו מחויבים לפעול להסדרת ההתיישבות הצעירה ולעצירת ההשתלטות הפלסטינית על שטחים פתוחים ביהודה ושומרון. ראינו היום בסיור את הניסיון הפלסטיני לקבוע עובדות בשטח על ידי חנק היישובים היהודים.

"משרד המודיעין יכין תוכנית שתסקור את ניסיונות ההשתלטות אשר תוצג לקבינט במטרה למנוע את התופעה החמורה הזאת. אני מודה לידידי אביחי בוארון על פעילותו החשובה בנושא, ותרומתו להתיישבות היהודית".

אביחי בוארון יו״ר פורום ציון וירושלים בליכוד הוסיף כי "המטרה שינוי הפרדיגמה והתפיסה ביחס למצב כיום ביהודה ושומרון, וההבנה שאם אנחנו לא נטפל בזה כיום היישובים יתחילו להחנק, אנחנו צריכים לעשות כל מה שאפשר כדי לבלום את השליטה האגרסיבית של הרות הפלסטינית על השטח הפתוח בכל יו"ש בשטחי b a וC, זה לא אירוע פוליטי זה אירוע אסטרטגי.

"הרשות הפלסטינית הלכה בשני קווים ב-10 השנים האחרונות, הסברה והשתלטות. הם עבדו בשקט ותפסו שטח עצום בסמוך לדופן היישובים ובכך יוצרים טבעות חנק על היישובים ומעבר לחשיבות יש כאן סכנה ביטחונית, חייבים לשנות את התפיסה ולהבין שצריך לדבר בשפה של שטח פתוח שטח בנוי. אם לא נשנה את זה נחנוק את ההתיישבות הישראלית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו