הרב מרדכי אליהו זצ"ל
הרב מרדכי אליהו זצ"ל יוסי זמיר, פלאש 90

כנוס את כל היהודים בבית מרדכי היהודי: בית התורה והחסד "עטרת מרדכי אליהו" ברחובות מגיש עשרה דברים שחייבים לדעת על מצוות הפורים ולוקח על עצמו להיות השליח הנאמן שלך לפורים למהדרין.

שתי מצוות יקרות לפתחינו - זכר למחצית השקל ומצוות מתנות לאביונים. השנה בפורים משולש כל עם ישראל יקיים את המצוות האלו באותו יום.

שאלות רבות עומדות במצוות האלו למעשה, השנה ובכל שנה:

האם מותר לתת את המצוות האלו בתשלומים? מה הסכום המדויק לזכר למחצית השקל ולמתנות לאביונים? האם כל אחד במשפחה מחויב או רק ראש המשפחה שמוציא את כל המשפחה? האם ניתן לתת את הכספים האלו לכל צורך? מה עושה משפחה במצב כלכלי מורכב כיום עם המצוות היקרות האלו ? מה הדין לילדים הנסמכים על הוריהם או בחורי ישיבות כיום? מאיזה גיל אני מחויב כחיוב עצמי לקיים את המצוות במלואן? האם יש לי חובה לוודא מתי משתמשים בכספים ולאיזה צורך? האם ניתן לשלם את המצוות האלו בתשלומים?

בית התורה והחסד "עטרת מרדכי אליהו" מציע עיון רחב במצוות האלו ולקחו על עצמם להיות שליחים למהדרין לקיים את המצוות האלו למהדרין בעיתן ובזמנן.

השנה עקב הקורונה אנו נחלק תלושי מזון למשפחות נזקקות ונקיים את המצוות בהידור. אנו מתחייבים ל- 100% צדקה.

ב"עטרת מרדכי אליהו" מאירים את העולם בתורה ובחסד ברוח אביהם של ישראל הראשל"צ הגה"צ הרב מרדכי אליהו זצוק"ל.

הרב עקיבא יגאל אבן-דנאן שליט"א נשלח לרחובות לפני שני עשורים על ידי מרן להקים מרכז של תורה וחסד ברוח מרן. תורה וקדושה מתוך עשיית חסד יומיומי ללא הבדלי זרם ומפלגתיות. וזכה להקים מרכז של תורה , תורה שמאירה לכולם באהבה ללא הבדלים וגוונים כדרכו הייחודית והטהורה של מרן זיע"א.

בנוסף לבית –המדרש והכולל של "עטרת מרדכי אליהו" פועל במקום בית תמחוי (היחיד בעולם על שם מרן), שחילק עד היום עשרות אלפי מנות חמות יומיות וסלי מזון ארוזים לשבתות וחגים, למשפחות נזקקות, מוגבלים, יתומים ומשפחות חד הוריות. בעזרת חברי הקהילה.

בנוסף לצד מפעל חסד זה פועל במקום מידי יום (גם בחגים ושבתות) כולל ייחודי באשמורת הבוקר ללימוד משניות והזוהר הקדוש כחלק מלימוד והנצחה לכל מבקש.

כמו כן במקום פועל "כולל הלכה" להסמכה לרבנות ודיינות במבחני הרבנות הראשית לישראל ופסיקה לפי דרכו הייחודית של מרן זצוק"ל.

ב"עטרת מרדכי אליהו " מתקיים בית כנסת קהילתי עם שיעורי תורה למען כלל הציבור להגדלת תורה והאדרתה בדרכים שונות[ניתן להצטרף: שיעור יומי בוואטצאפ , עלון שבועי ייחודי שכולו מתורת מרן זיע"א