אסף אזר
אסף אזר צילום: ליאור נשר

את מרבית חיינו רובנו מבלים במירוץ. מכאן לשם ובחזרה, כשמסבבנו במרחב הציבורי אנשים רבים שהשירות שהם מעניקים לנו, מסייע ומאפשר לנו להמשיך ולא לפרוש באמצע.

את האנשים היקרים הללו אנו פוגשים כל הזמן, אבל לא באמת רואים.

זה יכול להיות נהג האוטובוס שלקח אותנו הביתה, המנקה במשרד שמאפשרת לנו לעבוד בסביבה מיטבית, הקופאית בסופר שנותנת לנו שירות חיוני על מנת שנוכל להביא את פת לחמנו הביתה, המאבטח בכניסה לביה"ס שמאפשר לנו להיות שקטים שילדינו בסביבה בטוחה ועוד דוגמאות רבות שכאלו.

בנוער לתת, ארגון נוער ששם לו למטרה לחנך למעורבות, התנדבות ויזמות חברתית, העלתה לפני כ-4 שנים אחת מהקבוצות, רעיון ליוזמה מרגשת – בואו נעצור לרגע מהמירוץ, נעיף מבט מסביבנו, נראה את כל אותם אנשים שביומיום שלנו אנחנו רק עוברים דרכם אבל לא טורחים לשים אליהם לב באמת, נבוא עם חיוך ושי צנוע ונאמר להם תודה. אבל תודה אמיתית כזו, מכל הלב, על כל מה שהם עושים בעבורנו במהלך כל השנה.

לאחר שראינו עד כמה היוזמה הזו הייתה משפיעה ומשמעותית עבור מקבלי ונותני התודה, החלטנו להפוך אותה ממקומית לארצית.

וכך, בשנים האחרונות, בכל חודש ינואר, בצמידות ליום התודה הבינ"ל, החל נוער לתת להוביל את יום התודה הישראלי. עשרות אלפי בני נוער, חניכי נוער לתת וארגונים שותפים רבים נוספים, עוצרים את פעילותם במשך יום אחד ויוצאים לשים לב ולומר תודה.

המפגש בין בני הנוער לאותם נותני שירות במרחב הציבורי מזמן בכל שנה מאות מפגשים מרגשים ומלאי אור וטוב שנוגעים לכולנו עמוק בלב פנימה.

והשנה, באחת השנים הקשות והמורכבות שידעה מדינת ישראל, החלטנו להקדיש את היום המיוחד הזה לכל אותם אנשים יוצאי דופן שעמדו בחזית המאבק בנגיף הקורונה. אלו שבמסירות, מחוייבות והקרבה עצומה, מנהלים פה בשנה האחרונה מלחמה חסרת פשרות, על מנת לאפשר לכולנו לנצח את המגיפה ולחזור לשגרת חיים נורמלית אליה אנו כה מתגעגעים.

השבוע יצאו עשרות אלפים חניכים בכל הארץ, לומר תודה מעומק הלב לצוותים הרפואיים בקופות ובביה"ח, אנשי המערכים האפידמיולוגיים ומערכי החיסונים, צוותי המשטרה, צוותי עמותות הסיוע השונות ועוד ועוד.

לכל אחד מהאנשים המיוחדים הללו תוענק ערכה קטנה, אך משמעותית ומלאה בהערכה ותודה, כזו שתדגיש לאותם האנשים שאנחנו, כל אזרחי ישראל, שמים לב אליהם, ולא שוכחים את העבודה החשובה שהם עושים עבורנו, יום יום, שעה שעה.

וביום הזה, יותר מתמיד נזכור ש "לא פעם זה קשה, אבל לרוב מילה טובה, מיד עושה לי טוב, רק מילה טובה, או שתיים לא יותר מזה".

בתקווה שהמילים החזקות של יעקב גלעד יהוו עבור כולנו דרך חיים.

– אסף אזר, מנהל ארגון נוער לתת

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו