פרסום ראשון | קריאת הרבנים: "חדלו משנאת חינם"

רבנים בכירים בציונות הדתית פרסמו מכתב לקראת הבחירות עם קריאה לחדול משנאת חינם. הם לא המליצו להצביע למפלגה מסוימת אך ציינו מספר עקרונות מנחים.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ג' באדר תשפ"א

פרסום ראשון | קריאת הרבנים: "חדלו משנאת חינם"-ערוץ 7
הרב זלמן מלמד
צילום: חזקי ברוך

רבנים בכירים בציונות הדתית קוראים היום (שני) לציבור להצביע למי שנאמן לעם ישראל, לתורה ולארץ ישראל אך בעיקר מבקשים: "חדלו משנאת חינם".

על הקריאה חתמו הרב יוסף ארציאל, הרב חיים דרוקמן, הרב אליעזר ולדמן, הרב דוד חי הכהן, הרב זלמן מלמד, הרב יצחק קופמן, הרב יעקב פילבר והרב אריה שטרן.

"השתתפות בבחירות יש בה מצות רבים כי באמצעותם אנו מסייעים לשכלולה של המדינה מבחינה תורנית וחברתית גם יחד, ולכן על כולנו לבחור", כתבו.

"ישנן שיטות שונות שיש ללמד עליהן זכות כי כוונתם להביא טוב לישראל בדרך שהם מאמינים בה", הוסיפו. "מכאן ברור שאף על פי שכל אחד נוקט בדרך הנראית לו טובה ביותר - אין לו להטיל דופי וחשדות באלו שנוקטים בדרך שונה".

בהמשך המכתב התייחסו הרבנים למתיחות בתוך הציונות הדתית וקראו להיזהר בשנאת חינם. "כיון שמצוי כי בשעת תחרות סכנת המחלוקת גדולה ביותר", כתבו, "על כולנו להיזהר שבעתיים מרכילות ולשון הרע ושנאת חינם. עבירות אלו הביאו לחורבן והן סותרות את מטרת העם כולו על כל פלגיו. כולנו נדרשים לנהוג כבוד זה בזה להדגיש את החיוב שיש במפלגה שלו ולא את השלילה אצל הזולת".

הרבנים לא ציינו מפלגה מסויימת אליה הם מורים להצביע, אך ציינו מספר עקרונות שראוי להעדיף. "מהיותנו עם קדוש, הרי פשוט שיש להעדיף את כל מי שנאמן לעם ישראל, תורת ישראל ולארץ ישראל, ולשמירתם הציבורית בקרב ארצנו הקדושה", כך הרבנים.

קריאת הרבנים לחדול משנאת חינם
צילום: ללא