ילדים בצל הקורונה
ילדים בצל הקורונה צילום: איסטוק

ד"ר דגנית אדם, מנהלת מחלקת טיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי מאיר מקבוצת 'כללית' שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm על סיבוכים בתחלואת קורונה בילדים.

"זה כבר מפורסם בעולם, ילדים שחודש אחרי זיהום הקורונה מפתחים תסמונת דלקתית שיש לה קווים חופפים למחלת קוואסקי המתרחשת בקרב ילדים, וכוללת בין היתר מעורבות לבבית, פריחה ודלקות עיניים. אלו חולים מאוד מורכבים שיכולים להיות לא יציבים. אחד הדברים שברור לנו בקורונה הוא ששום דבר לא ברור", אמרה ד"ר אדם.

לדבריה, "אנו מאוד מקווים שזה לא חלק מעניין המוטציה הבריטית ושאנו הולכים לראות יותר ילדים כאלה או יותר ילדים חולים בנגיף. חולים אלה הם בדרך כלל בני נוער, והם יכולים להיות במצבים מאוד קשים, אפילו במצב של סכנת חיים, אך יש להם תגובה טובה לטיפול האנטי דלקתי".

בסיום דבריה, ביקשה ד"ר דגנית אדם להתייחס תופעה מדאיגה לא פחות, והיא מצבם הנפשי המתדרדר של בני נוער רבים בתקופת הקורונה. "מלבד ילדי הקורונה, אנו רואים הרבה מאוד ילדים עם מצבים נפשיים לא קלים. אם בשנים קודמות המחלקות היו עמוסות בילדים עם קוצר נשימה ומחלות קשות מווירוסים נשימתיים, כרגע לצערנו הרב, החטיבה מלאה בילדים עם ניסיונות אובדניים, הפרעות חרדה ובשימוש באלכוהול ובסמים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו