מפרים את ההנחיות: אפילו שר הבריאות נבוך מהתמונות בהר הבית

מה חושב שר הבריאות יולי אדלשטיין על התפילות ההמוניות בימי שישי בהר הבית בניגוד להנחיות?

רפאל לוי , ד' באדר תשפ"א

מפרים את ההנחיות: אפילו שר הבריאות נבוך מהתמונות בהר הבית-ערוץ 7
תפילות יום השישי בהר הבית
צילום: Sliman Khader/Flash90

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, שוחח היום (שלישי) עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן ברשת ב' ונשאל על הפרת ההנחיות מצד עשרות אלפי מוסלמים בהר הבית.

המראיין ליבסקינד שאל היכן נמצאת מדינת ישראל, המשטרה, משרד הבריאות בזמן שעשרות אלפים מתכנסים מידי יום שישי בהר הבית.

אדלשטיין השיב, "נו מה אתה רוצה שאני אעשה", והסביר כי בדומה לדברים אחרים יש רעיונות רבים מה לעשות, אך לא ברור כיצד ליישמם, "כאן אנחנו בדיוק באותו מצב, התפילות האלה בהחלט הן אחת הבעיות שאנחנו רואים, ואפרופו כל אלה שאומרים 'מדינת ישראל היא כמו אי, למה אנחנו לא יכולים להיות כמו ניו זילנד?' אז זה בדיוק האי שאנחנו נמצאים בו. וכנראה שאין כל כך הרבה מה לעשות עם זה, אלא אם אנחנו רוצים להגיע לכל מיני עימותים ואינתיפאדות".

"הנושא הזה בהחלט עלה, אנחנו כמשרד הבריאות העלנו את הנושא הזה ואני מאוד מקווה שמי שיודע לטפל בדברים האלו, ידע לטפל בדברים האלו, כפי שאני לא מצפה מנציג המשטרה לשבת בוועדת החריגים ולהנפיק אישורים רפואיים, כך אני לא יודע לקחת רופא או אחות ולשלוח אותם לטפל בעניינים בהר הבית".

כשנשאל מה התשובות שקיבל מהמשטרה אמר אדלשטיין, "לא התפתח דיון גדול, הם מודעים למצב, אני מקווה מאוד שינקטו בצעדים הנכונים".

כשנשאל מדוע לא התפתח דיון גדול בנושא אמר שלא כדאי לעשות זאת בישיבה בזום שמשודרת לכל בית בישראל ברומזו להדלפות הרבות מישיבות דיוני קבינט הקורונה.