הדמיית השגרירות בירושלים
הדמיית השגרירות בירושלים צילום: יגאל לוי משרד אדריכלים

ראש עיריית ירושלים משה ליאון חשף הבוקר (שלישי) בראיון לנועם זיגמן ודודי שוומנפלד ברדיו קול ברמה, כי פקידי ממשל ביידן נכחו אתמול באמצעות זום בישיבת הוועדה המחוזית שעסקה בבניית מתחם השגרירות בירושלים.

"זה עובר לידינו כאילו משהו רגיל, אבל זה לא. ירושלים אינה במחלוקת ואנחנו בכיוון הנכון. אנחנו בתנופת בנייה בירושלים שלא הייתה כדוגמתה, ואם צריך הוכחה שאין ממה לחשוש, זה מה שקרה אתמול בוועדה המחוזית - שהעברנו סופית את ההצעה להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים", אמר ליאון.

כאמור, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה את התוכניות לבניית שני מתחמים שישמשו את השגרירות האמריקנית בבירת ישראל.

מתחם השגרירות הקיים בשכונת ארנונה יורחב להיקף של כ-50 אלף מ"ר והיא תקבל שטח נוסף בגודל של כ-60 אלף מ"ר במתחם אלנבי.

המתחמים כוללים מבני משרדים ומגורים לעובדים. במקביל סוכם כי מלון דיפלומט ששימש בעבר את הקונוסליה האמריקנית וכיום משמש לדיור מוגן לעולם לא יפונה עד שיימצא פיתרון דיור ראוי עבור השוהים בו כיום.

מתכננת מחוז ירושלים במינהל התכנון, שירה תלמי-באבאי, אמרה לערוץ 7 כי "מעבר לחיזוק מעמדה של העיר כבירת ישראל, מדובר על בינוי שהינו מנוף לצמיחה ופיתוח של אלפי מקומות עבודה, מנוע לקידום דיפלומטיה, ביקורים ונסיעות לעיר ועידוד השיח הבינלאומי ומיקומה החשוב של בירת ישראל במסגרתו. מיקומה המרכזי של השגרירות, על ציר רכבת קלה מאושר, המיועד לבינוי אינטנסיבי תוסיף מוקד של פעילות כלכלית ותעצים את מגמת עירוב השימושים".

יו"ר התעוררות וחבר הוועדה המחוזית עופר ברקוביץ הביע שביעות רצון מהמהלך. "אני גאה על אישור התוכנית של השגרירות האמריקנית בירושלים. זהו מהלך היסטורי וחשוב ביותר שידידתינו הגדולה ביותר מפעילה את השגרירות שלה מירושלים, בירת ישראל".

"בירכתי במהלך הדיון בוועדה את נציגי מחלקת המדינה של ארצות הברית בשפתם, ביקשתי להביע את הערכתי הרבה לצעד החשוב הזה למען מדינת ישראל ולמען ירושלים. המקום הטבעי בו אמורות לשבת שגרירויות הוא בירת ישראל, ואנחנו קוראים לשגרירויות נוספות להצטרף ולפעול מרובע הכניסה לעיר, שם אנחנו מציעים למקם את השגרירויות יחד עם שטחי משרדים ותעסוקה נוספים", הוסיף ברקוביץ'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו