הרופא: עוד שקל אחד של חוב, והילדים שלך יהיו יתומים

חני, בתם התשיעית מתוך ארבעה עשר של משפחת פלדמן, התארסה. כולם מאושרים. רק אבי המשפחה יושב בפנים חפויות.

בשיתוף קופת העיר , ד' באדר תשפ"א

הרופא: עוד שקל אחד של חוב, והילדים שלך יהיו יתומים-ערוץ 7
הרבנית קולודצקי
צילום: יח"צ

בשבוע שעבר זה קרה. הבית הוא בית רגיל של בני ברק, בעצם, בית פשוט במיוחד. רהיטים ישנים, שלושה חדרים קטנים וסלון מלא וגדוש בספרי קודש, והכל נקי ומצוחצח והקירות העירומים שמחים, הכל שמח.

חני, הבת התשיעית מתוך 14 ילדים של משפחת פלדמן התארסה. אין זה עניין של מה בכך למצוא שידוכים טובים לילדים רבים כל כך, אבל ב״ה, הם זכו להשיא שמונה מתוכם.

לתרומות ולמסירת שמות לתפילתה של הרבנית קולדצקי ושל הרב קניבסקי שליט"א ביום הפורים, לחץ כאןחני שמחה, החתן שמח, כולם מאושרים. רק אבי המשפחה יושב בפנים חפויות, מתבייש מקיומו. בעוד חצי שעה ייכנסו אל ביתו המחותנים והוא יודע שאין לו מה לומר להם. החובות כבר מזמן גדשו את הסאה, ואין לו אפילו שקל אחד חדש לעזור לזוג הצעיר בתחילת דרכו. לפני שנה התחילו לאב המשפחה כאבים חזקים בלב, הרופא הושיב אותו לשיחה רצינית ואמר: ״אתה לא יכול להמשיך עם החובות האלו. אם תיקח על עצמך עוד שקל אחד של חוב, הילדים שלך יהיו יתומים״.

האזהרה הנחרצת של הרופא לא הקלה עליו. אדרבה, היא רק הוסיפה לו דאגות בריאותיות נוסף על העול הכלכלי הרובץ והמעיק. וכעת הוא אובד עצות, חסר אונים אל מול השמחה שמתפרצת אל ביתם ומאיימת להכריע אותו סופית. הוא מקווה ומתפלל שמשפחת החתן המיוחדת לא תבקש לעזוב את השידוך, כשתבחין כמה עניים הם. הוא אף פעם לא התלונן, גם אשתו הצדיקה לא. שנים הם חיו בפשטות מוחלטת, ושמחו בלימוד התורה שלו עד כלות.

אבל מה תעשה הכלה, מה יעשה הזוג הצעיר, כיצד יבנו את ביתם? כיצד יוכל הרב פלדמן להעמיד חופה לביתו התשיעית מבלי שתקרוס? כיצד יוכל להבטיח את שלמות הבית שרק כעת מנסה לקום, ואין לו כיצד לסייע?

משפחת פלדמן היא מותיקות המשפחות בבני ברק, ומקורבת לרב קנייבסקי והרבנית קולודצקי במיוחד. כעת הרבנית קוראת אליכם ישירות: ״אנחנו אוהבים את המשפחה הזו כל כך. אנשים צדיקים. בית של תורה אמיתי. בבקשה, תעזרו להם לחתן את הבת שהתארסה. זו זכות ענקית, גם לעזור לתלמיד חכם גדול וגם הכנסת כלה! הרב קנייבסקי בעצמו מברך את כל התורמים בכל ברכות שמיים, ושמות התורמים ייכנסו לשולחנו של הרב ביום הפורים הבעל״ט״.

הרבנית לאה קולדצקי: כל התורמים והמשתתפים ב-250 ש"ח אני יתן בל"נ את כל השמות שלהם בפורים לאבי מרן ר' חיים קניבסקי שליט"א, והרב יברך את כולם בכל הישועות, ואני אחראית שכל השמות יגיעו לרב ויקבלו ברכה גדולה ביום חשוב זה.

לתרומות ולמסירת שמות לתפילתה של הרבנית קולדצקי ושל הרב קניבסקי שליט"א ביום הפורים, לחץ כאן