ניטריל, ויניל או בכלל לטקס?

למה אנחנו בכלל משתמשים בכפפות? כדי למנוע מגע של משהו לא נעים? חדירת ריח מתחת לאצבעות? שמירה על סטריליות? כל אלה שימושים חשובים אך כדאי להתאים אליהם את סוגי הכפפות

תגיות: צרכנות
תוכן שיווקי , ד' באדר תשפ"א

ניטריל, ויניל או בכלל לטקס?-ערוץ 7
כפפות לטקס ללא אבקה
צילום: FREEPIK

למה אנחנו בכלל משתמשים בכפפות? כדי למנוע מגע של משהו לא נעים? חדירת ריח מתחת לאצבעות? שמירה על סטריליות? הגנה מפני מזהמים, הגנה מפני חומרים מסוכנים? כל אלה שימושים וחשובים, אך כדאי מאוד להתאים אליהם את סוגי הכפפות השונים.

כפפות חד פעמיות משמשות אותנו בתחומים רבים ביום יום. בין אם זה לעבודה, לניקיון הבית או לרציניים שבנינו גם לבישול. כדאי ואף חשוב להכיר את היתרונות והחסרונות שבכל סוג כפפות חד פעמיות, ולהתאים אותן לשימוש הרצוי, כך תוכלו לחסוך עלויות וסיכונים מיותרים ולמצוא את מה שבאמת דרוש לצרכים המדויקים.

כפפות עם אבקה או בלי אבקה?

מבחינת עלויות, כפפות לטקס ללא אבקה עשויות להיות במחיר גבוה יותר כיוון שתהליך הסרת ציפוי האבקה מהכפפות עולה כסף. אבל, כפפות לטקס ללא אבקה מפחיתות באופן משמעותי את גורם האלרגיה, מהסיבה הפשוטה שיש בהן פחות חומרים כימיים וחלבון. בנוסף, כפפות נטולות אבקה נוחות יותר לשימוש כיוון שהן לא משאירות שאריות על משטח העבודה.

מנגד, כפפות עם אבקה, מתהדרות בעטיה פשוטה ונוחה יותר, בזכות זה שהן משומנות בעמילן.

עם כלור או בלי כלור?

אם תבחרו להשתמש בכפפות ללא אבקה, תצטרכו להחליט אם תרצו שהכפפות יכילו כלור או לא. כפפות המכילות כלור מנסות לדמות את היתרון המובהק של שימוש בכפפות עם אבקה – עטיה נוחה ומהירה. לכן, אם תרצו להימנע משימוש באבקה, כפפות כלור יכולות לספק עבורכם תחליף ראוי. עם זאת, לכפפות כלור חסרון ניכר והוא חיי המדף הקצרים שלהם, בעוד שכפפות ללא כלור מחזיקות מעמד זמן רב יותר.

כפפות לטקס

כפפות לטקס, או כפפות גומי, עשויות מלטקס טבעי הנגזר ממקור צמחי. יתרונות של כפפות לטקס הם גמישות טובה, ולמי שמייחס חשיבות אקולוגית, הן גם מתכלות מהר. החיסרון שבלטקס הוא תגובה אלרגית לחלק מהמשתמשים.

כפפות לטקס שימושיות מאוד כשאנחנו לא רוצים ללכלך את הידיים בעבודות כאלו ואחרות, וכדי למנוע חדירת ריח ואף מגע של חומר מזיק (בעת בישול או ניקיון למשל).

כפפות ניטריל

כפפות ניטריל עשויות מחומר סינתטי (חומר שאינו טבעי), הן נמתחות, עמידות ומגנות על הידיים שלכם מפני וירוסים וכימיקלים. השימושים של כפפות ניטריל מגוונים ומתפרסים על פני ענפים שונים: שימוש בקרב רופאים בעת מגע עם מטופלים, בתעשיית המזון והייצור, ועוד.

יתרונות של כפפות ניטריל הם העוצמה והעמידות הגבוהה, המאפשרת עבודה רציפה ואינטנסיבית מבלי שיקרעו או ישחקו, שמירה טובה על עור הידיים, שכן אין בהן לטקס אליו יש רגישות לחלק מהאוכלוסייה, והנוחות הרבה בה הן מתלבשות על הידיים. במובן האקולוגי, הן פחות מתכלות מלטקס, אך גם הן מתכלות בסוף.

כפפות ויניל

כפפות ויניל עשויות מחומר סינתטי PVC, הן חסכוניות ונוחות ומגינות על הידיים שלכם מפני כימיקלים שונים. כפפות ויניל אינן מכילות לטקס, נוחות מאוד וגמישות לשימוש. כפפות ויניל כאמור אינן גורמות לתגובה אלרגית והן ניחנו ביכולת עמידות גבוהה. הכפפות אינן נקרעות בקלות ומאפשרות אחיזה טובה למי שמתעסק במוטוריקה עדינה. ניתן למצוא כפפות ויניל בשימושים בעולמות הרפואה, חקלאות, ניקיון, טיפוח ויופי.

לסיכום, עולם הכפפות הוא עולם מסועף ויש לדעת מה הוא הצורך המדויק שלכם לשימוש לפני שתחליטו באילו כפפות להשתמש. בחירת כפפות לא מתאימה יכולה להיות גורם מעיק שמעכב את הפעולה לשמה הכפפות נרכשו, ואף להזיק במקרה של אלרגיה.

בשיתוף קלים פלוס ציוד רפואי אונליין