בית המלוכה זועם על הארי ומייגן

הנסיך הארי ואשתו מייגן הודיעו כי יעניקו ראיון לאופרה ווינפרי, ובבית המלוכה זועמים: "יאבדו את כל זכויותיהם המלכותיות".

ניסן צור - ערוץ 7 , ד' באדר תשפ"א

בית המלוכה זועם על הארי ומייגן-ערוץ 7
הנסיך הארי ורעייתו מייגן
צילום: REUTERS/Toby Melville

בריטניה סוערת: הודעתם של הנסיך הארי ואשתו מייגן מרקל כי יעניקו ראיון טלויזיוני נרחב למנחה המפורסמת אופרה ווינפרי, גרמה לכעס בבית המלוכה ולאיומים כי בני הזוג לא יוכלו לתת עוד חסויות לאירועים שונים ולמעשה יאבדו את כל זכויותיהם המלכותיות.

הראיון בן 90 הדקות אמור להיות משודר ב-7 במרץ ברשת CBS ומעורר עניין עצום. זה יהיה הראיון הראשון שיעניקו בני הזוג לאחר שלמעשה הודיעו כי הם מוותרים על זכויותיהם והתארים שלהם בבית המלוכה ואף עוברים להתגורר בארה"ב. ביום ראשון האחרון הודיעו בני הזוג כי הם מצפים לילדם השני.

בבית המלוכה הבריטי הגיבו בזעם לראיון המתוכנן, בו אמורים בני הזוג לחשוף פרטים על חייהם בבית המלוכה. על פי דיווח ב"דיילי מייל" הבריטי מלכת בריטניה מתכוונת לדרוש מבני הזוג לוותר על כל זכויותיהם, בעיקר החסות אותה הם מעניקים לאירועי ספורט, תרבות וצדקה, כבני משפחת המלוכה.

על פי הדיווח, הנסיך הארי אמור גם לאבד את שלושת התארים הצבאיים בהם הוא מחזיק, ואת החסות אותה הוא מעניק לאיגוד הרוגבי הבריטי ומרתון לונדון.

מייגן מצידה תידרש ככל הנראה לוותר על החסות אותה היא מעניקה לתיאטרון הלאומי הבריטי, אותה היא קיבלה בשנת 2019 לאחר שהמלכה עצמה החזיקה בחסות במשך 45 שנים.

החשש בבית המלוכה הוא כי בני הזוג יחשפו פרטים אישיים שעלולים לגרום למבוכה בבית המלוכה כולו, ובפרט למלכה עצמה. גורם המקורב לבית המלוכה תיאר את הראיון הנפיץ וההשלכות בעקבותיו במילים: "ההשלכות הבלתי נמנעות ולמרבה הצער הצפויות של עזיבת הארי ומייגן את בית המלוכה".