סכנה: "אתגר השעווה" בטיקטוק

סרטונים של אנשים המכסים את כל פניהם בשעווה חמה הפכו לויראליים ברשת החברתית "טיקטוק", וגררו אזהרה של מומחי בריאות.

תגיות: טיקטוק
ניסן צור - ערוץ 7 , ד' באדר תשפ"א

שוב: אתגר "טיקטוק" גורם לסכנת חיים וגורר אזהרות מצד מומחי בריאות.

בשבועות האחרונים החלו משתמשים רבים לקחת חלק ב"אתגר השעווה" ברשת החברתית, המעודד אותם לכסות את כל הפנים, לרבות האף, האוזניים והפה, בשעווה חמה.

האתגר החל לאחר שספר בשם רנז איסמעאל החל להעלות באופן תדיר סרטונים של לקוחותיו במספרה שלו בהולנד, כאשר כל פניהם מכוסות בשעווה חמה צבעונית, וטען כי "מדובר בטיפול פנים מועיל".

בראיון לרשת בי.בי.סי אמר איסמעאל כי "כיסוי הפנים בשעווה הוא טיפול נפוץ במזרח התיכון. זה לא רע לעור הפנים שלך" וטען כי מדובר בשיטה מוצלחת במיוחד להסרת שיער פנים.

המספרה שלו בהולנד צברה מעל 800 אלף עוקבים בשבועות האחרונים מאז החל להעלות את סרטוני "אתגר השעווה" שלו, בעוד הסרטון הראשון של "אתגר השעווה" שלו זכה כבר ל-83 מיליון צפיות של משתמשי טיקטוק, שרבים מהם החלו לנסות את האתגר על עצמם ולהעלות סרטונים לרשת.

אלא שמומחי בריאות מזהירים כי מדובר באתגר מסוכן שעלול לגרום לסכנת חיים או לפגיעה ממשית לעור. איגוד רופאי העור בבריטניה פירסם הודעה בה נמסר כי "לא מומלץ לנסות להחדיר שעווה אל תוך האוזניים או האף שלכם".

ד"ר אמה ווגד'וורת, מומחית לרפואת עור, אמרה כי רשת "טיקטוק" חייבת להוסיף אזהרה לצד האתגר החדש, מאחר והוא מהווה סכנה לחסימת הנשימה. "נראה לי הגיוני להוסיף אזהרה. יש הרבה מידע שגוי ושיטות יופי של "עשה זאת בעצמך" שעלולות להזיק ב"טיקטוק" וברשתות חברתיות אחרות", אמרה ד"ר וודג'וורת.