יוסי אזרחי
יוסי אזרחי צילום: באדיבות המצולם

לפני מס' שבועות נקראתי למילואים לטובת תרגיל כלשהו. בסיס האימונים הרגיל, סמוך למל"י - אי שם באדמות הנגב. 

רגע לפני ירידה לשטח ביצענו תדריך. נהלים נוקשים, הקפדת יותר על הדברים הקטנים ו... בדואים. המדריך השפיל את עיניו לרצפה ואמר: לפי ההנחיות, אם בדואים מתקרבים ומנסים לגנוב ציוד צבאי אסור לירות בהם (או לפחות לפתוח בנוהל) כי כך המדינה החליטה. 

"לשם כך אתם תרדו לשטח עם נשק ללא תחמושת!

מסתכל על פניו המבויישות של המדריך, מסתכל ימינה על חבריי לפלוגה ושואל את עצמי: האם יש עוד צבא בעולם שמתנהג כך?! אנחנו אולי הצבא המוסרי ביותר, אבל מתי איבדנו את ההרתעה?! איך לעזאזל הגענו למצב שבו חיילי צה"ל נדרשים להתמודד עם חוסר אונים משווע בעקבות החלטות שאין לי מילה אחרת להגדיר אותן למעט הזויות!

האמת שבהתחלה חשבתי אם בכלל לכתוב את זה. הרי זה חושף את הבטן הרכה, ואולי אפילו יחשוף בפני הבדואים את הנחיות צה"ל. לקח לי רגע והבנתי שמי שפורץ לבסיס צבאי וגונב כמויות אדירות של נשק ותחמושת, לא באמת מתעניין בהנחיות צה"ל, אלא פשוט חוגג על חשבון המוסר והמצפון שלנו יחד.

אמש דווחנו על שלושה עצורים מביר הדאג' החשודים באונס ילדה בת 10! מאחד היישובים הסמוכים.

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד התייחסה לנושא אמש בערוץ 13: "זה מחדל של שנים רבות. בן גוריון אמר שבנגב יבחן העם בישראל, התוצאה - נכשל! ממשלות נתניהו לדורותיהן לא עשו שום דבר רציני לטיפול בבעיות. זה מתחיל בבנייה בלתי חוקית, במנהרות סמים, במאות דונמים של חממות קנאביס, ממשיך בפרוטקשן לעסקים, עובר לגניבות ופריצות לבסיסי צה"ל, ומסתיים במעשה הנוראי הזה, פורצים בדואים מביר הדאג' נכנסים לבית ופוגעים מינית בילדה קטנה בת 10 במיטה שלה! זה דבר שאסור בשום אופן שיעבור לסדר היום. ורק שיהיה ראש ממשלה במדינת ישראל, שיהיה נחוש להעלות את הנושא הזה בראש סולם העדיפויות. לטפל בזה יום יום, בניהול, בתגבור כוחות, בבניה של שיטור אזרחי, רק אז נצליח להחזיר את הסדר לדרום, ואני חושבת שבנט יכול לעשות את זה"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו