נתניהו ביקר את המחוסן ה-4,000,000

ראש הממשלה נתניהו פנה ל-570 אלף איש מעל גיל 50 שעוד לא התחסנו: "אתם לוקחים על עצמכם סכנת מוות ומחלה קשה עם אפקטים שיכולים להיות לכל החיים"

ניצן קידר - ערוץ 7 , ד' באדר תשפ"א

נתניהו ביקר את המחוסן ה-4,000,000-ערוץ 7
ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות עם המתחסן ה-4 מיליון
צילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין פגשו היום (שלישי) את המתחסן ה-4 מיליון בישראל, במתחם החיסונים של קופ"ח לאומית בירושלים.

בביקור השתתפו גם ראש העיר ירושלים משה ליאון, יו"ר דירקטוריון קופ״ח לאומית יעקב אדרי ומנכ"ל קופ"ח לאומית חיים פרננדס.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר באירוע, "אני רוצה לפנות מכאן ל-570 אלף איש מעל גיל 50 שעדיין לא התחסנו. כמעט 100% מהמתים והחולים הקשים מרוכזים בקבוצה הזאת".

"כשאתם לא הולכים להתחסן בגלל הדקירה הקטנה הזאת, שאין לה שום משמעות, במקרה הכי גרוע אלה תופעות לוואי של אי נוחות לכמה שעות - אתם לוקחים על עצמכם סכנת מוות וסכנת מחלה קשה עם אפקטים שיכולים להיות לכל החיים", הוסיף.

לדבריו, "הסיבה הראשונה ללכת ולהתחסן, היא הסכנה באי ההתחסנות שהיא לאין ערוך בשיעורים עצומים יותר גדולה מאי הנוחות הקטנה מדקירה של התחסנות. הסיבה השניה ללכת להתחסן, היא שאנחנו פותחים עכשיו את תכנית הדרכון הירוק. מי שיתחסן יוכל ללכת ולהנות מתיאטרון, סרטים, מופעי ספורט, טיסות לחו"ל, מסעדות ועוד. הסיבה השלישית היא עוד יותר חשובה: לא רק שאתם מצילים את עצמכם, אם אתם לא הולכים להתחסן אז רבים מכם יהיו חולים קשים ואז אתם מאתגרים את בתי החולים שלנו ואז אנחנו נאלצים להפעיל סגר חדש".

"אז כדי שתשמרו על החיים ותאפשרו לכולנו לחזור לחיים, לכו להתחסן. אנא מכם, תעשו זאת עכשיו ואנחנו יוצאים מהקורונה, לא בדרכון ירוק ולא בשום דרכון. אנחנו יכולים לצאת לגמרי אם 570 אלף איש ילכו להתחסן. לכו להתחסן. זה המסר שלי", חתם נתניהו.